Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2019, Perşembe 14:47
banner

Üstel: "Turizm sektörünün güçlü bir Restorancılar Birliği'ne ihtiyacı var"

Üstel: Turizm sektörünün güçlü bir Restorancılar Birliği'ne ihtiyacı varTurizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel Restorancılar Birliği'ni kabul etti. Kabulde konuşan Üstel, "Turizm sektörünün güçlü bir Restorancılar Birliği'ne ihtiyacı var" dedi.
Paylaş  
1
2
1
0

banner

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (Res-Bir) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Restorancılar Birliği Başkanı Salih Kayım kabul sırasında yaptığı konuşmada, Bakan Ünal Üstel’e yeni görevinde başarılar dilerken, sektörün yaşadığı sıkıntılar hakkında bilgiler verdi.

Otellerden sonra en çok iş ve aş sağlayan sektör olduklarını dile getiren Kayım, turizm açısından restoranların öneminin büyük olduğunu belirtti.

Kayım, gelişen ve büyüyen sektörde taleblerin artması ile sıkıntılarında arttığını ve Res-Bir olarak restoranların denetimleri konusunda tam yetkili olmadıklarını söyledi.

Kayım, Restorancılar Birliği yasasında bazı boşluklar olduğunu bu nedenle yasada tadilat yapmaya başladıklarını söyleyerek, Bakan Üstel’den destek talebinde bulundu.

Bakanlıkla birlikte işbirliği halinde çalışmak istediklerini vurgulayan Kayım, Res-Bir olarak turizme daha fazla katkıda bulunmak istediklerini de söyledi.

ÜSTEL: “SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİR RESTORANCILAR BİRLİĞİ’NE İHTİYACI VAR”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ise kabulde yaptığı konuşmada, turizm sektörünün tüm paydaşları ile bir bütün olduğunu ifade etti.

Restorancılar Birliği yasasının iyileştirilmesi için katkıda bulunmak ve destek olmak istediklerini de söyleyen Üstel, denetim, sağlık ve hijen anlamında sektörün güçlü bir Res-Bir’e ihtiyaç duyulduğunu da belirtti.

 Gastronomi turizminin gelişmesi, Kıbrıs Türk kültürü ve mutfağının tanıtılması anlamında bakanlık olarak çalışmalar yürüttüklerini de dile getiren Üstel, kültürel tatların yurt içi ve yurt dışı turizm tanıtımlarında büyük önem arz ettiğini söyledi.

Akdeniz bölgesindeki en lezzetli ve en uygun fiyatlı mutfağa sahip olduğumuzu da anlatan Üstel, kültürel değerlerimizi korumak ve gençlere aşılamak için bu değerlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Restorancılar Birliği’nin sıkıntılarını gidermek için gerekli kurum ve kuruluşlar ile bir araya gelerek çalışmalar yapacaklarını söyleyen Üstel, ilerdeki günlerde tekrardan Res-Bir ile detaylı bir toplantı yapacağını da ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Dursun Oğuz, Türkiye Gübretaş Genel Müdürü ile görüştü
image Dursun Oğuz, Türkiye'den Gübretaş Genel Müdürü Yumaklı ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Türkmen: "İnsan sağlığı bürokrasiden daha değersiz değildir"
image HAKSEN Genel Başkanı Türkmen, Gıda Referans Laboratuvarı'nın havalandırma sisteminde meydana gelen arızanın giderilememesi nedeniyle açıklama yaparak "ülke bürokrasisinin insan sağlığından daha önemli olmadığını bir k...
Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu: Güvenlik kamerası kurulumuyla ilgili başvuru...
image Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu, güvenlik kamerası kurulumuyla ilgili gerekli başvurunun 23 Ekim tarihine kadar yapılması gerektiğini duyurdu.