Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2019, Perşembe 18:12
banner

Hak-Sen: "Basını destekleyecek yeterli yasa yok"

Hak-Sen: Basını destekleyecek yeterli yasa yokEşit Hak ve Adalet Sendikası (Hak-Sen), basın çalışanlarının özellikle düzensiz çalışma saatleri nedeniyle maddi ve manevi zorluklar yaşadığını belirterek, iş ve hizmetlerin yasalara uygun bir şekilde yapılması için gerekli düzenlenmelerin hayata geçirilmesi gereğine vurgu yaptı.
Paylaş  
3
4
4
0

Hak-Sen, yaptığı açıklamada, basın gününün 11 Temmuz’da kutlanan özel bir gün olduğunu belirtti.

Açıklamada, “Basın; hitap ettiği toplumun aynası ve toplumu oluşturan fertlerin doğru haber alma ve doğru bilgilenme hakkının teminatıdır. Kamuoyunun duygu ve düşüncelerini objektif ve tarafsız olarak yansıtmak suretiyle, demokrasinin tam işlerliğinin gelişmesine katkıda bulunur. Dolayısıyla basın, toplumdaki çok sesliliğin ve düşünce özgürlüğünün gelişmesinde ve korunmasında da çok önemli görevler ifa etmektedir” denildi.

Hak-Sen, aynı zamanda demokrasi temellerinin geliştirilmesi için sağlam bir harç olan basının, demokrasinin tam ve sağlıklı işleyebilmesi, topluma kök salıp yerleşebilmesi için bu harçla harmanlanması ve basın özgürlüğüne önem verilmesi olduğunu kaydetti.

Hak-Sen, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm gazetecilerin, Basın Emekçileri Sendikası, Gazeteciler Birliği, Gazeteciler Cemiyeti, Bay-Sen, ve Kameramanlar Birliği’nin Basın Günü’nü kutladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Denktaş'tan siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine açık çağrı: "Ortak m...
image DP Genel Başkanı Serdar Denktaş'tan siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine çağrıda bulanarak, "Haklarımıza her şeyden önce biz sahip çıkmalıyız" ifadelerini kullandı. Serdar Denktaş'ın çağrısı ise şu şekilde:
Rogers: "Sağlık sistemi hekimlerden ibaretmiş gibi düşünüldü ancak bir ekip i...
image Halkın Partisi Girne Milletvekili ve Meclis İdari Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Jale Refik Rogers, sağlığın bir ekip işi olduğunu ve bütünlüklü düşünülmesi gerektiğini vurguladı.
Bağımsız Psikologlar İnisiyatifi'nden kayıp ve yas sürecine ilişkin bilgilend...
image Bağımsız Psikologlar İnisiyatifi-Kıbrıs, Cuma günü Katırcı ailesinin dört üyesinin denizde boğularak yaşamını yitirmesi, 12 yaşındaki Barış Katırcı'nın ise kurtarıldığı olayın ardından, yaşanan 'kayıp' ve 'yas' süreci...