Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2019, Perşembe 18:39
banner

Gürcafer: "40 dereceyi aşan sıcakta 12.00-16.00 saatleri arasında dışarıda işçi çalıştırılmasın"

Gürcafer: 40 dereceyi aşan sıcakta 12.00-16.00 saatleri arasında dışarıda işçi çalıştırılmasınKıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, yetkilileri yaz ayları için dış mekanlarda çalışma saatlerini düzenlemeye; üyelerini ise sıcaklığın 40 dereceyi aştığı günlerde, 12.00 – 16.00 saatleri arasında dışarıda işçi çalıştırmamaya çağırdı.
Paylaş  
3
2
3
0

Gürcafer’in açıklaması şöyle:

“KKTC Meteoroloji Dairesi’nin son tahminlerine göre, 33-36 derece civarlarında olan hava sıcaklığı bazı bölgelerde 40 dereceye kadar yükselmektedir. Ülkemizde her yıl yaz aylarında olduğu gibi, sıcaklık katlanılmaz bir hal almak üzeredir. Meteoroloji Dairesi de, ultraviyole radyasyonunun çok yüksek olduğunu ve gerekli tedbirler alınmadan, özellikle 12:00 – 16:00 saatleri arasında, 10 dakikadan fazla güneş altında kalınmaması gerektiğini açıklamıştır. Hal böyle iken, aşırı sıcaklarda açık havada çalışanların büyük risk altında olduğu aşikardır.

Hatırlatmak isterim ki, ülkemizde olduğu gibi yaz aylarında hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı, gerek İtalya, İspanya, Yunanistan, Malta gibi AB ülkelerinde; gerekse Dubai, Kuzey Irak gibi ülkelerde yaz ayları için çalışma saatleri gerekli düzenlemelerle belirlenmiş ve öğle saatlerinde dışarıda çalışma yasaklanmıştır.

Kıbrıs’ta da yaz aylarında hava sıcaklığı 40 derece dolaylarında seyrettiğinden, burada da yaz ayları için çalışma saatlerinin düzenlenmesi gerekmektedir. Yetkilileri bu konuda gerekli düzenlemeleri yapmaya; üyelerimizi ise düzenleme halihazırda olmasa da konuya hassasiyet göstererek, sıcaklığın 40 dereceyi aştığı günlerde 12.00 – 16.00 saatleri arasında dışarıda işçi çalıştırmamaya çağırırım.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar, Kulüpler Birliği heyetini kabul etti
image Başbakan Ersin Tatar, Arslan Bıçaklı başkanlığındaki Kulüpler Birliği heyetini kabul etti
Denktaş'tan siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine açık çağrı: "Ortak m...
image DP Genel Başkanı Serdar Denktaş'tan siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine çağrıda bulanarak, "Haklarımıza her şeyden önce biz sahip çıkmalıyız" ifadelerini kullandı. Serdar Denktaş'ın çağrısı ise şu şekilde:
Rogers: "Sağlık sistemi hekimlerden ibaretmiş gibi düşünüldü ancak bir ekip i...
image Halkın Partisi Girne Milletvekili ve Meclis İdari Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı Jale Refik Rogers, sağlığın bir ekip işi olduğunu ve bütünlüklü düşünülmesi gerektiğini vurguladı.