Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2019, Perşembe 20:30
banner

Kuzey Kıbrıs Turkcell'den adanın bir ucundan diğer ucuna hizmet

Kuzey Kıbrıs Turkcell'den adanın bir ucundan diğer ucuna hizmetKuzey Kıbrıs Turkcell, telefonların artık Güney Kıbrıs'ta da kullanılabileceğini duyurdu.
Paylaş  
2
4
3
0

banner

Adanın Kuzey ve Güney kesiminde yıllardır cep telefonları üzerinden iletişim kuramama sorunu liderler seviyesindeki görüşmeler sonucunda çözüldü.

Kuzey Kıbrıs Turkcell, müşterilerinin her zaman yanında olduğunu, artık adanın bir ucundan diğer ucuna hizmet verebileceğini açıkladı.

Kıbrıs’ın uzun zamandır gündeminde olan ve yıllardır cep telefonları üzerindenkonuşma yapamama konusu uzun görüşmeler sonucunda çözüme kavuştu. Kuzey Kıbrıs Turkcell, artık Güney’de de hatların rahatça kullanılabileceğini, iletişimdeki sınırların ortadan kalktığını duyurdu. Yapılan açıklamada, hatların karşılıklı kullanımı ile ilgili mutabakata varıldığı ve hem Kuzey hem de Güney kesimdeykenarama yapılabileceği belirtildi. Kuzey Kıbrıs Turkcell, doya doya ve rahatça, adanın bir ucundan diğer ucuna kadar müşterilerine en iyi hizmeti sunacaklarını belirttiği açıklamada sınırların ortadan kalkmasından duydukları memnuniyeti de vurguladı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell hep yanınızda”

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Küçüközdemirkonuyla ilgili bir açıklama yaptı. Küçüközdemir yaptığı açıklamasında yeni uygulamanınöncelikle tüm ada halkına hayırlı olmasını diledi. Küçüközdemir, Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak her zaman müşterilerinin yanında olduklarını ve onların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Dünyada iletişimin özgürce yapılabilmesi gerektiği görüşünde olduğunu belirten Küçüközdemir bu anlamdaki tüm gelişmelere sıcak baktıklarını vurguladı. Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Küçüközdemir sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimizin artık adanın her yerinden iletişim kurabilmesi ve mağdur olmaması için ilgili tüm ekiplerimizle uzun zamandır sıkı bir çalışma içerisindeydik. Artık Güney Kıbrıs’ta da konuşup mesajlaşabilmek için anlaşmaların sonuçlanması sevindiricidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Rum Lider ile yaptığı görüşmenin olumlu sonucu ile birlikte bizler de bunu halkımızla paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.”

Nasıl kullanırım?

Kuzey Kıbrıs Turkcell hattınızı Güney Kıbrıs’ta kullanmak için roamings ervisinin özel olarak açılması gerekiyor. Eğer Kuzey Kıbrıs Turkcell’liler hatlarını Güney’de kullanıma açmak istiyorsa GUNEY yazıp 1717’ye mesaj göndermesi gerekli. Güney Kıbrıs kullanımı sonrasında ise uygulamayı kapatmak için KUZEY yazıp 1717’ye mesaj göndermek yeterli olacak. Servis aktif olduğunda abone bilgilendirme SMS’i alacak. Güney Kıbrıs’ta geçerli olacak bu uygulama, abonelerin telefon görüşmesi ve kısa mesaj (SMS) kullanımı için geçerli. İnternet kullanımıyla ilgili teknik çalışmalar devam ettiğinden henüz yürürlüğe girmedi. İstenmeyen durumlarda Güney Kıbrıs tarifesinden ücretlendirilmemek adına, servisi Güney Kıbrıs’a geçiş yaparken aktif edip, Kuzey Kıbrıs’a geri dönünce veya kullanmak istemediğiniz zaman kapalı bulundurmanız öneriliyor.

Detaylar Kuzey Kıbrıs Turkcell’in resmi internet sitesi www.kktcell.com’da yer alıyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu: Güvenlik kamerası kurulumuyla ilgili başvuru...
image Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu, güvenlik kamerası kurulumuyla ilgili gerekli başvurunun 23 Ekim tarihine kadar yapılması gerektiğini duyurdu.
TBMM Dışişleri Komisyonu, Dışişleri Bakanı Özersay'ı ağırladı
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır başkanlığında toplanan Dışişleri Komisyonu'nda ağırlandı.
KKTC belediye başkanlarından Barış Pınarı Harekatı'na destek
image Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin davetlisi olarak KKTC'den İstanbul'a gelen belediye başkanları, Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.