Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Temmuz 2019, Cuma 18:30
banner

Üç Bakan, Değirmen Dere-Boğaz Deresi üzerindeki ıslah ve tersip bentlerinin inşa çalışmalarını inceledi

Üç Bakan, Değirmen Dere-Boğaz Deresi üzerindeki ıslah ve tersip bentlerinin inşa çalışmalarını incelediİçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, üç bakanlık tarafından ortak yürütülen Değirmen Dere-Boğaz Deresi üzerindeki ıslah ve tersip bentlerinin inşa çalışmalarını inceledi.
Paylaş  
2
3
2
0

İçişleri Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Değirmen Dere-Boğaz Deresi üzerinde bulunan tersip bentlerinin durumu ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz bölgede teknik ekiplerle birlikte bir dizi incelemelerde bulundu. 

Bölgedeki çalışmaları yerinde inceleyen üç bakana, Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Su İşleri Dairesi Müdürü Tarkan Çeki ve bakanlıkların teknik ekipleri tarafından, yapılması planlanan tersip bentleri ve dere ıslah çalışmaları hakkında bilgi verildi. 

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, üç bakanlığın teknik ekiplerinin birlikte uyum içerisinde yürüttüğü çalışmaların en erken sürede sonlanması arzusunda olduklarını belirtti. 

Girne-Lefkoşa Anayol çalışmalarının bir ayağını oluşturan, sel ve su baskınlarına karşı tedbirler çerçevesinde suyolu ile kara yolunu birbirinden ayırma ve Ciklos bölgesinden gelen suyun Girne içine girmesini engellemek amacıyla üç bakanlık ortak çalışma yürütüyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 19/07/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.
Sol Hareket: "Hala Sultan İlahiyat Koleji kapatılsın"
image Sol Hareket, KKTC ile Türkiye Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan mutabakat zaptının iptalini ve Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılmasını talep etti.
Avustralya'dan Kanser Hastalarına Yardım Derneği'ne bağış
image Avustralya'da bulunan St. Albans Kıbrıs Türk Kadınlar Derneği, Kanser Hastalarına Yardım Derneği'ne bağışta bulundu.