Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Temmuz 2019, Perşembe 22:09
banner

Kıb-Tek, geçmiş dönemlerdeki harcamalara dair incelemeleri ilerletme kararı aldı

Kıb-Tek, geçmiş dönemlerdeki harcamalara dair incelemeleri ilerletme kararı aldıKıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantı sonucunda aldığı kararları sosyal medya hesabından paylaştı.
Paylaş  
3
4
3
0

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

Kıb-Tek açıklaması şöyle:

“Yönetim Kurulu 18/07/2019 tarihinde yaptığı toplantıda şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda aşağıdaki kararları almıştır.

1-Geçmiş dönemlerde yapılan Kurum’daki bazı harcama ve uygulamalara yönelik olarak Başbakanlık Denetleme Kurulu ve Maliye Teftiş ve İnceleme Kurulunun hazırlamış olduğu raporlardaki bulgular ışığında, incelemelerin ilerletilmesine karar verilmiştir. Bu bağlamda ilgili konuların yasal mevzuata uygunluğunun incelenmesi ve araştırılması amacıyla Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Sn.Şahap Aşıkoğlu’nun görevlendirilmesi hususunda Bakanlığa yazı yazılmasına karar verilmiştir.

2-Yönetim Kurulumuza bir avukatlık bürosu tarafından yapılan başvuruyu değerlendirerek, başvuruya konu mal/hizmet/ürün temininde geriye dönük de olmak üzere, Bakanlık ile istişare ve işbirliği içerisinde bir araştırma ve inceleme yapılmasına karar verilmiştir.

3-KKTC Sayıştay Başkanlığı’nın Kurum uygulamaları ile ilgili ara verilmiş olan mali uygunluk denetimine kaldığı yerden devam etmesi hususunda Bakanlığa yazı yazılmasına karar verilmiştir”.banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar, Drag yarışı etkinliğine katıldı
image Başbakan Ersin Tatar, gençlerin ülkenin geleceği olduklarını söyledi.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 18/08/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
Tatar: "Sanata verdiğimiz değer en az bizi eleştirenler kadardır"
image Başbakan Ersin Tatar, Sanatçı Yaşar Ersoy'un bir metninin Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu'nda oynanmaya uygun bulmamasını eleştirenlere yanıt vererek, "Sanata verdiğimiz değer en az bizi eleştirenler kadardır" dedi.