Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Temmuz 2019, Cumartesi 12:39
banner

Denktaş: "Barış Harekatı ile Kıbrıs Türk halkı özgürlüğüne kavuşmuştur"

Denktaş: Barış Harekatı ile Kıbrıs Türk halkı özgürlüğüne kavuşmuşturDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Denktaş, 20 Temmuz dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Denktaş, yayımladığı mesajda, "20 Temmuz Barış Harekatı ile Kıbrıs Türk halkı özgürlüğüne kavuşmuştur” ifadelerini kullandı.
Paylaş  
6
6
5
0

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş 20 Temmuz Barış Harekatı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı. Denktaş, yayımladığı mesajda “20 Temmuz Barış Harekatı ile Kıbrıs Türk halkı toplumsal varlığını korumayı başarmış ve özgürlüğüne kavuşmuştur” ifadelerini kullandı.

Denktaş’ın 20 Temmuz mesajı şu şekilde:

“20 Temmuz Barış Harekatı ile Kıbrıs Türk halkı toplumsal varlığını korumayı başarmış ve özgürlüğüne kavuşmuştur. Böylelikle Kıbrıs Türk halkı tüm dünyaya yıllardır verdiği hak ve hürriyet mücadelesinde baskılara boyun eğmeyeceğini, özgürlük ve bağımsızlığını koruyacağını ispat etmiştir. 

Bu kararlı mücadelesinde Anadolu halkının Kıbrıs hassasiyeti, Kıbrıs Türk halkını hep çok daha güçlü kılmıştır. 

Kıbrıs konusunda Kıbrıslı Türklerin iyi niyetli ve çözüm istekli çabaları Rum tarafının isteksizliği ve oyalayıcı tavrı ile ne yazık ki gerçekleştirilememiştir.

Geçtiğimiz günler de Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın önerdiği 9 maddelik öneride bile Rum tarafının barışçı olmayan tutumu açık açık görülmektedir. Bu sebeple Kıbrıs Türk halkı olarak bizim vazifemiz, bu adadaki varlığımızı, kültürümüzü, örf ve adetlerimizi korumaktır. 

Varoluş mücadelemizin lideri Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ı, Kıbrıs Barış Harekâtı’nı gerçekleştiren saygıdeğer Mehmetçiğimizi saygıyla anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hala ayakta ve yaşıyor ise bunun mimarı onlardır.

20 Temmuz Özgürlük Bayramımız kutlu olsun.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Derinya'da iki toplumlu koşu etkinliği yapıldı
image İki Toplumlu koşu etkinliği bugün Derinya sınır kapısında gerçekleştirildi.
Başbakan Tatar KKTC'ye döndü
image Ankara'daki temaslarını tamamlayan Başbakan Ersin Tatar KKTC'ye döndü.
Atakan: "Ülkenin farklı bölgelerinde toplu taşımacıları tek bir çatı altında ...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Güzelyurt-Lefke bölgesinde toplu taşımacılık yapan işletmeciler ile bir araya gelerek bölgede toplu taşımacılığın tek bir şirket altında toplanması ile ilgili görüş alışve...