Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Temmuz 2019, Pazartesi 15:48
banner

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu: "İlahiyat Anadolu Lisesi açılacak"

Eğitim Bakanı Çavuşoğlu: İlahiyat Anadolu Lisesi açılacakMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, TC Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan mutabakat zaptı hakkında açıklamalarda bulundu. Söz konusu zaptın içeriğine değinen Çavuşoğlu, kademeli bir şekilde İlahiyat Anadolu Lisesi programının açılacağını duyurdu.
Paylaş  
90
89
87
5

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu,"KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile TC Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Eğitim Kalitesinin Yükseltilmesine Yönelik İşbirliği Mutabakat Zaptı” ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, arazi verilirken, amacın ilahiyat kökenli eğitim olduğunu belirterek, "Kiralama koşulları hala geçerli. Kolej yanında, kademeli bir şekilde İlahiyat Anadolu Lisesi programı açacağız. 9'uncu sınıftan itibaren bu program başlayacak" dedi.

İlahiyat Anadolu Lisesi'ne öğrenci alımının, kolej sınavı programı dışında olacağını belirten Çavuşoğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Programlar arasındaki denkliği sağlamak için TC Milli Eğitim Bakanlığı görüşü alınarak, KKTC Eğitim Bakanlığı kontrolünde adımlar atılacaktır. Burada, altında bir şey aranmasına gerek yok. Tüm okullarımızın denkliği olduğu için üniversite sınavlarına giriliyor" ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
24
 
8
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
24 Temmuz 2019, Çarşamba
Hasan         - Girne
“Eğitim Zaptı” mesela!Bak “Kolej” diye açtılar şimdi “İlahiyat Lisesi” oluyor.Daha ilk maddesi ne diyor zaptın:“Hala Sultan İlahiyat Koleji’ndeki eğitim – öğretim faaliyetleri, KİSAV’ın Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi’nden kiralama protokolü koşullarına uygun yürütülür.”Eğitim Bakanı da diyemiyor ki, “Ne münasebet, bu ülkede eğitim laiktir.”“Eğitim öğretimi ben niye Din İşleri protokolüne göre yapacağım, KİSAV da neymiş” diyemiyor.Susuyor! Sahipleniyor hatta!Yaziklar olsun,3 kurus para icin degermi bunlar?

23 Temmuz 2019, Salı
        - Digomo

23 Temmuz 2019, Salı
Hasan         - Girne
Bir zamanlar, Atatürkçü oldukları ile övünen Kıbrıslı Türkler vardı adada. İzlerine rastlayan, gören, duyan var mı son dönemlerde?Yeşile tapar oldular artık.Kamış tarlasında rüzgar esince hepsi kayboldu,tıs yok.

22 Temmuz 2019, Pazartesi
Bulent         - Lefkosa
Yaziklar olsun,herkes gider Mersine bunlar gider tersine.3 kurus para icin sattilar bizi ama bu toplum galiga degildir.

22 Temmuz 2019, Pazartesi
kıbrıslı         - Lefkoşa
Dünya bilim ile uğraşırken bunlar AKP nin dayattığı karanlık çağlara,dünya sonrası yaşama yönelmeye boyun eğmişler....UBP hükümetinden başka türlü bir davranış beklenemezdi. zaten..yazılar olsun...

banner
banner
banner
banner
banner

İş İnsanları Derneği, uyuşturucu ile mücadele konusunu ele aldı
image Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) haftalık bilgilendirme toplantıları çerçevesinde Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu'yu ağırladı.
Narenciye üreticilerinden, narenciye alanlarının ava kapatılmasına destek
image Bakanlar Kurulu'nun narenciye alanlarının ava kapatılması yönündeki kararına Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği'nden destek geldi.
Erhürman: "İmzalı metni görebilsek hep birlikte çok daha doğru değerlendirmel...
image CTP Genel Başkanı Erhürman, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak, 20 Temmuz'da imzalanan metni görmenin, çok daha doğru değerlendirmeler yapmak açısından gerekli olduğunu belirtti.