Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 29 Temmuz 2019, Pazartesi 15:11
banner

YDP'den %2'lik kesinti kararının durdurulmasına yorum: "Umarız yargı da statükonun bekçisi olmaz"

YDP'den %2'lik kesinti kararının durdurulmasına yorum: Umarız yargı da statükonun bekçisi olmazYeniden Doğuş Partisi Başkanı Arıklı, mahkemenin aldığı karar hakkında “Umarız yargı da statükonun bekçisi olmaz” yorumunda bulundu.
Paylaş  
4
2
4
0

Hükümet, hayat pahalılığından %2’lik bir kesinti yapma kararı almıştı.

Söz konusu kararın maaşlardan kesilmesine tepki gösteren Sendikal Platform, yargı yoluna giderek mevcut karara itiraz etti ve bugün de mahkeme ara emir vererek kesinti kararını durdurdu.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Arıklı, mahkemenin kararını "Umarız yargı da statükonun bekçisi olmaz" şeklinde yorumladı.

Arıklı, “%2’lik kesinti, yapılan açıklamalarla son derece mantıklıydı fakat mahkemenin kararına da saygı duyuyoruz” dedi.

Hükümetin almış olduğu %2 lik HP kesintisi ile ilgili yargımızın vermiş olduğu ara emri kararına saygımız sonsuzdur. Ne var ki Hükümetin bu kararı alırken yapmış olduğu açıklama son derece mantıklı ve hukuki alt yapısı kuvvetli idi.  Bu kararla Kamu milyonlarca liralık bir yükten kurtulmuştu. 

KKTC önümüzdeki dönemde içinde bulunduğu kronikleşmiş sorunlardan kurtulmak için ekonomik,  sosyal,  yargı  alanları dahil birçok alanda reformlar yapmak ve yapısal dönüşümü sağlamak zorundadır. 

Bunu yaparken de "Kazanılmiş Haklara dokunulamaz" zırhına bürünen sendikalar dahil statükonun bekçileri ile ciddi bir mücadele verilmesi  gerekmektedir. 

Umarız ki yargı kurumumuz, bu statükonun bekçilerinden biri olmaz.  Çünkü Devlet gemisinin bu şekilde devamı mümkün değildir. Yargımız dahil herkes taşın altına elini sokmak zorundadır. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
11
 
0
 
0
 
3
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Taçoy: "Davul benim sırtımdaysa nasıl çalınacağını ben bilirim"
image Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Elektrik kurumu ile ilgili herkesin strateji belirlemeye çalıştığını kaydederek, “Yasalara göre davul Bakanın sırtında, tokmağı herkes eline alamaz. O davul benim sırtımdaysa nası...
Devlet Piyangosu'nda büyük ikramiye devretti
image Devlet Piyangosu'nun 18 Eylül 2019 tarihli çekilişi dün akşam gerçekleşti ve büyük ikramiye 28 Eylül'e devretti.
Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof Dr. Sözen: "Türkiye donanmasını gönderir"
image Uluslararası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Sözen, Türkiye'nin daha önce KKTC'nin hak sahibi olduğu 3’üncü parselde ENİ şirketini durdurduğunu hatırlatarak, “Bu 7. parselin bir kısmı doğrudan Türkiye'nin hak gördüğü bir p...