Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Temmuz 2019, Salı 13:20
banner

"Anayasa Mahkemesi kararına rağmen, siyasi iradenin devam etmesi halinde, mücadelemiz devam edecek"

Anayasa Mahkemesi kararına rağmen, siyasi iradenin devam etmesi halinde, mücadelemiz devam edecekKamu İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, hayat pahalılığı ödeneği konusunda Anayasa Mahkemesi kararına rağmen, siyasi iradenin devam etmesi halinde, kendilerinin de mücadelesinin devam edeceğini açıkladı.
Paylaş  
6
5
5
0

Kamu İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, genelde tüm çalışanların ve özelde üyelerinin haklarını korumanın sadece kendilerinin ya da mahkemelerin değil, aynı zamanda tüm siyasi partilerin de görevi olduğunu vurguladı. 

Serdaroğlu, 11 Temmuz tarihinde Anayasa Mahkemesi’nde dosyalanan  dava ile talep ettikleri, hayat pahalılığının yeniden düzenlenmesi ile ilgili Bakanlar Kurulu hakkında, Anayasa Mahkemesi’nin özelde öğretmenler ve  diğer yandan Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi’ndeki çalışanlar ile ilgili davalardaki kararı ışığında Kamu İş Sendikası’nın, 6/2019 sayılı Anayasa Mahkemesi’ndeki davasında üyelerinin meşru haklarından dava ile beraber ara emri ile hayat pahalılığı haklarının da güvence altına alınacağını kaydetti.  

Serdaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Kamu İş Sendikası yine bugün devlette taşeron işçilik ile ilgili hukuki süreci başlattığı gibi TC ile KKTC hükümeti arasında imzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması hakkında da tüm hukuki ve sendikal muhalefetin de içerisinde en önde yer alacaktır.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Dayanışma Evi'nde "Barış için İklim Hareketi"
image Dayanışma Evi ve Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği Dünya Barış Günü'nü, 21 Eylül Cumartesi günü, Dayanışma Evi'ndeki kutlamayla sona erecek bir bisiklet turuyla kutluyor.
Başbakan Tatar Ankara'da konuştu: "New York'ta dikkatli olunmalı..."
image Başbakan Tatar, Ankara'da bir dizi temasta bulundu... Temasları sırasında TBMM Başkanı Şentop'u ziyaret eden Tatar burada yaptığı konuşmada Akıncı ile Anastasiadis’in New York’ta yapacağı görüşmeye seslenerek “New Yor...
Aya Triada Bazilikası ve Ay Filon Kiliseleri için tören düzenlenecek
image Restorasyonu tamamlanan Aya Triada Bazilikası ve Ay Filon Kiliseleri için cumartesi törenler düzenlenecek.