Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 31 Temmuz 2019, Çarşamba 11:28
banner

Erhürman'dan mahkemenin hayat pahalılığı kararına ilişkin açıklama: "Mahkeme kararları tartışılabilir"

Erhürman'dan mahkemenin hayat pahalılığı kararına ilişkin açıklama: Mahkeme kararları tartışılabilirCTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yaptığı paylaşımda, "Hayat pahalılığı kesintisi ile ilgili mahkeme kararı tartışılıyor. Mahkeme kararları herkes için bağlayıcıdır ama elbette tartışılmaz değildir. Tartışılabilir" ifadelerine yer verdi.
Paylaş  
3
3
2
1

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile hayat pahalılığı ile ilgili mahkemenin durdurma kararına ilişkin, mahkeme kararlarının da tartışılabilir olduğunu hatırlattı.

Hayat pahalılığı kesintisi ile ilgili mahkeme kararının tartışıldığını işaret eden Erhürman, “Mahkeme kararları herkes için bağlayıcıdır ama elbette tartışılmaz değildir” ifadelerini kullandı.

Demokraside her karar gibi mahkeme kararlarının da tartışılabil olduğunu belirten Tufan Erhürman, “Yeter ki kararın bağlayıcılığı tartışılır hale getirilmesin, yargıya saygı ilkesi korunsun ve bu amaçla doğru yerden tartışma yapılsın” ifadelerine yer verdi.

Doğru yerin; mahkemenin gerekçeli kararında belirtilen unsurlar olduğunu aktaran Erhürman, şunları kaydetti: “O unsurlara değinmeden yapılan eleştiriler yargının saygınlığının tartışma konusu haline getirilmesi riskini taşır ki bu da hukuk devleti ve demokrasi açısından risklidir”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Temmuz 2019, Çarşamba
lefkoşalı         - lefkoşa
YANİ NE DEMEK İSTEDİNİZ ONU ANLAYAMADIK

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Telsim heyetini kabul etti
image Maliye Bakanı Amcaoğlu, KKTC Telsim Genel Müdürü Alper ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Türk-Sen Başkan Yardımcısı Özinal: "Siyasiler ellerini üzerimizden çeksin"
image Türk-Sen Başkan Yardımcısı Özinal, siyasilerin Kıb-Tek'in işleyişine müdahalede bulunduğunu savunarak siyasilere "ellerini üzerimizden çekmeleri konusunda uyarmayı bir borç bilirim” dedi.
Akıncı'dan Anastasiadis'e çağrı: "Siyasi eşitlik, Kıbrıs Türk halkının talebi...
image Cumhurbaşkanı Akıncı, New York'taki temasları önceki Ercan'da açıklamalarda bulundu. Akıncı, Kıbrıs Türk halkının taleplerinin net olduğunu söyleyerek Anastasiadis’e çağrıda bulundu. Akıncı “Siyasi eşitlik ve etkin ka...