Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 2 Ağustos 2019, Cuma 15:05
banner

Karpazlı eylemciler Başbakan Tatar ile görüştü: "Sorunların ciddiyetinin farkındayız"

Karpazlı eylemciler Başbakan Tatar ile görüştü: Sorunların ciddiyetinin farkındayızHak aramak Karpaz'dan Lefkoşa'ya gelen Karpaz halkının eylemi sürüyor...
Paylaş  
9
9
8
1

Kıbrıs Postası – Nadire Bahadi

14.30 - Yenierenköy Belediye Başkanı ve bölge muhtarları Başbakan Ersin Tatar ile görüştü.

Yeşilırmak Karpaz bölgesi ile ilgili sorunları dile getirip taleplerde bulunurken, Karpaz'ın yıllardan beri her hükümet döneminde üvey evlat muamelesi gördüğünü dile getirdi.

Yeşilırmak'ın taleplerini dinleyen Başbakan Tatar diyaloğun önemine dikkat çekerek, sıkıntıların dile getirilmesinin önemli olduğunu belirtti. Sorunların ciddiyetinin farkında olduklarını belirten Tatar, yol sorununa ilişkin son yıllarda ulaşım adına çok iyi projelerin hayata geçirilip tamamlandığını ve bölgenin ülkenin başka bölgesindeki insanlara açıldığını, yapılanlar için de hakkın teslim edilmesi gerektiğini belirtti. Belediye ve muhtarlarla işbirliği içerisinde halkın refah ve esenliği için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Tatar, diyaloğun devam etmesini temenni ettiğini belirtti.

12.40 – Eylemcilerin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan ile gerçekleştirdiği görüşme tamamlandı.

Görüşmeler sonucunda Atakan, Karpaz’a 2 yol projesi ile ilgili söz verdi. Atakan, yetkili makamlardan gerekli kaynak sağlandığı anda projelerin hayata geçeceğini belirtti. Atakan söz konusu projelerle ilgili tarih belirtmedi.

Eylemcilerin yeni adresi Sağlık Bakanlığı...

12.15 - Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan bölge muhtarları ile toplantı düzenledi. Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak yollarla ilgili taleplerini bir kez de toplantıda Bakan Atakan'a aktardı.

Görüşmeler sonucunda yol projeleri için kaynak sıkıntısı yaşadığı belirtilirken Bakan talep üzerine kazaların önlenmesi amacı ile Karpaz bölgesinde hız tespit kamerası sayısını artırma sözü verdi.

Bakan Atakan, “Gerekli kaynaklar verildiğinde bölgede projeler yapılmaya başlanacak” dedi.

11.45 - Karpaz halkı Başbakanlık binası önüne gelerek silah çelenk bırakmak istedi fakat polis engeliyle karşılaştı. Eylemcilerle polis arasında kısa süreli tansiyon yükseldi.

Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, Başbakanlık önüne siyah çelenk bıraktı.

11.20 - Ulaştırma Bakanlığı'na yürüyen eylemciler bakanlık kapısına siyah çelenk bıraktı.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak açıklama yaparak yol sorunu ile ilgili taleplerini iletip sorunlarını aktardı ve bölge halkının mağduriyetini dile getirdi.

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile görüşme talebi üzerine bakan Atakan’ın gelmesi bekleniyor...

10.35 -
 Eylem için Lefkoşa'ya gelen Karpaz halkı İçişleri Bakanlığı önünde Bakan Ayşegül Baybars ile görüşme yaptı.

Yenierenköy Belediye Başkanı Yeşilırmak, taleplerini Bakan Baybars'a iletirken, Baybars gerek halkın bucak hizmetleri talepleri gerekse emirname değişikliği ile ilgili taleplerini cevapladı.

BAYBARS: “ÇALIŞMALAR ZATEN DEVAM EDİYOR. BİRAZ ZAMAN VERİN.”

İçişleri Bakanı Baybars, Karpaz halkının taleplerini dinledikten sonra çalışmaların devam ettiğini sadece biraz zamana ihtiyacı olduklarını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
2
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
2 Ağustos 2019, Cuma
Karpazli         - Karpaz
Dalga gecen daha aysegul hanim. Neyin calismasini yapan.15 yildir bitmeyen emirnamenin. Sn. Basbakan zaten emirnameye karsiydi. Hepsini kaldirsin halk kahramani olsun. Sizlerde ait oldugunuz yere Eve......

banner
banner
banner
banner
banner

'Doğrudan ticaret' yeniden gündemde
image Annan Planı referandumu döneminde Kıbrıslı Türklerin 'Evet'ine karşılık izolasyonların kaldırılması sözünün bir gereği olarak AB tarafından geliştirilen ancak 2004 sonrası tozlu raflara kaldırılan Doğrudan Ticaret Tüz...
Burcu'dan Tatar'a üslup eleştirisi: "Halkımıza da büyük saygısızlık yapılmakt...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu Başbakan Tatar'ın Türkiye'de gerçekleştirmiş olduğu konuşma üzerine açıklama yaptı. Burcu, "sadece Cumhurbaşkanımıza değil ona büyük destek veren halkımıza da büyük saygısızlık yap...
653 Milyon TL KKTC'ye aktarıldı
image Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolü kapsamında 653 Milyon TL bugün itibariyle KKTC'ye aktarıldı