Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Ağustos 2019, Cuma 13:23
banner

Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bıraktı: "Arkadaşlarımız suçsuz, haksızlığa uğradılar"

Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bıraktı: Arkadaşlarımız suçsuz, haksızlığa uğradılarSahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili tutuklanan Girne Tapu Dairesi'nden 3 çalışanın, 'haksız yere tutuklandığını' ve 'suçsuz olduğunu' iddia eden Girne Tapu Dairesi çalışanları iş bırakarak, davanın görüşüldüğü Girne Kaza Mahkemesi'ne gitti, arkadaşlarına destek belirtti.
Paylaş  
4
5
4
1

Kıbrıs Postası

Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili olarak süren soruşturmada Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu’nun tutukluluk süreleri devam ederken, Girne Tapu Dairesi’nden 3 personelin tutuklanarak “sahte evrakı dikkatsizce alarak, işlem koymakla” suçlanması, daire personelinin iş bırakma eylemine neden oldu.

Tutuklanan iş arkadaşlarına destek vermek isteyen Girne Tapu Dairesi çalışanları, iş bırakma eylemi gerçekleştirerek, davanın görüşüldüğü Girne Kaza Mahkemesi’ne gitti, yaşananları protesto ederek asıl suçluların ‘sahte evrakla üzerlerine mal geçiren Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu olduğunu’ söyledi.

Girne Tapu Dairesi çalışanları, iş arkadaşlarının suçsuz olduğunu ve haksızlığa uğradıklarını belirterek, dairede her gün yüzlerce işlem yapıldığını, ciddi bir yoğunluk yaşandığını, bu nedenle de sahte evrakların gözden kaçmış olabileceğini iddia etti.

GİRNE TAPU DAİRESİ’NDE BİR GÜNLÜK UYARI GREVİ

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) Girne Tapu Dairesi’nde uyarı amaçlı bir günlük grev kararı aldıklarını duyurdu.

HAK-SEN’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Sendikamız, Girne Tapu Dairesi’nde son günlerde yaşanmasını istemediğimiz konulardan dolayı bir günlük uyarı grev kararı almıstır. 

Sistemin eksikliklerine, çalışan haklarının tümünün korunması için gerekli yasal değişikliklere dikkat çekmek için uyarı grevi yapıyoruz. Amacımız yargıya müdahale etmek değil, sistemin aksaklıklarını vurgulamaktır. Yaşanan sıkıntıların yanında, personel eksikliği gibi konularda da HAKSEN olarak çalışanın yanında olacağız.

Konuyu İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’a ilettik. Gerekli görüşmeleri en hızlı şekilde gerçekleştirip, çözüme katkı koyacağız.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
7
 
3
 
4
 
1
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
9 Ağustos 2019, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Cok gulunc oluyorsunuz! Herkes Girne tapu dairesinin ne kadar kirli oldugunu cooook iyi bilir. Cekilin ordan! Bu kadar sahtekarlik olacak ve o dairede birileri bunu bilmeyecek?

banner
banner
banner
banner
banner

Tatar, Ercan'da konuştu: "Sene sonuna doğru ikinci dilim de aktarılacak"
image Kıbrıs Postası Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat'ın "İkinci bir dilimin de ulaşacağı" yönündeki iddialara dair sorusu üzerine konuşan Başbakan Tatar, "Sene sonuna doğru ikinci bir dilimin daha bizlere aktarılacağı kon...
Ürünlerde limit üstü koruyucu kullanan üreticilerin faaliyeti durduruldu
image Tarım Dairesi haftalık gıda analiz sonuçları açıklandı. Bazı üreticilerin limit üstü koruyucu kullanmaları nedeniyle faaliyetleri durduruldu.
Tatar'dan üçlü görüşme eleştirisi: "Guterres çerçevesinde masaya gelmemiz teh...
image Başbakan Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı, Anastasiadis ile BM Genel Sekreteri Guterres arasında yapılması planlanan üçlü toplantıya ilişkin, "Kıbrıslı Türklere büyük haksızlıklar yapmaları noktasında, bizim tekrar Guterre...