Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Ağustos 2019, Cuma 12:00
banner

Sucuoğlu: "KTHY'nin batışı önemli bir dönüm noktasıydı, toplumda büyük psikolojik yaralar açtı"

Sucuoğlu: KTHY'nin batışı önemli bir dönüm noktasıydı, toplumda büyük psikolojik yaralar açtıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası heyetini kabul etti. Kabulde KTHY çalışanlarının ihtiyat sandığı yatırımları konuşulurken, KTHY’nin batışının önemli bir dönüm noktası olduğuna değinildi.
Paylaş  
3
2
2
1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Buran Atakan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası yetkililerini kabul etti.

Atakan, KTHY çalışanlarının eksik ihtiyat sandığı yatırımlarının bayramdan sonra ödeneceğini söyleyerek, Bakan Sucuoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulunduklarını kaydetti. 

Atakan, KTHY’nin tasfiyesinden önce maaşlarından kesilen bu para ile uçak kirasının ödendiğini ve uçuşların devam ettiğini söyleyerek, çalışanların o dönem KTHY yaşasın diye haklarını göz ardı ettiğini belirtti. 

Bazı kesimlerin paranın ödenmesine yönelik eleştirilerde bulunduğunu söyleyen Atakan, “ödenen paranın hediye olmadığını”, yıllar önce maaşlarından yapılan kesintinin geri ödemesi olduğunu vurguladı. 

Bu kesintinin geri ödenmesine yönelik mahkeme kararına rağmen eski Maliye Bakanı Serdar Denktaş döneminde ödeme yapılmadığını  dile getiren Atakan, UBP hükümetleri döneminde KTHY çalışanlarının işe alındığını, yatırımların sağlandığını belirterek, teşekkür etti. 

Atakan, daha yürünecek yolları bulunduğunu yolun başında olduklarını kaydetti. 

SUCUOĞLU: “KTHY’NİN BATMASI ÖNEMLİ BİR KIRILMA NOKTASI”

Bakan Sucuoğlu, KTHY’nin kapatılmasının Kıbrıs Türk halkının yaşadığı önemli kırılma noktalarından biri olduğunu, toplumda psikolojik olarak büyük yaralar açtığını söyledi. 

KTHY’nin denge unsuru olarak ortadan kalkmasıyla, bilet fiyatlarının çok artığını belirten Sucuoğlu, turizm ve eğitim gibi alanların da bu durumdan olumsuz etkilendiğini ifade etti. 

KTHY çalışanlarının fedakarca görevlerini yaptıklarını, havayolları kapandıktan sonra da büyük sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Sucuoğlu, çalışanların haklarını, UBP ağırlıklı hükümetler döneminde geri aldığını kaydetti. 

“KTHY çalışanları, KKTC vatandaşı, içimizden insanlardır. Mağduriyetlerini ortadan kaldırmak bizlerin görevi” diyen Sucuoğlu, bayramdan sonra yapılacak ödemenin maaşlardan yapılan kesintinin geri ödenmesi olduğunu, ödemenin yapılmasına yönelik mahkeme kararı bulunduğunu söyledi.

Ödeme kararının Bakanlar Kurulu’nda oybirliğiyle alındığına işaret eden Sucuoğlu, imkanlar doğrultusunda geri kalan hakların da verilmesi için çalışma yapacaklarını belirtti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Ağustos 2019, Cuma
HASAN         - GIRNE
KTHY BATMADI,ZAMANIN THY YONETIM KULU BASKANI TOPCU TARAFINDAN 10MILYON DOLAR BORC YUZUNDEN HACIZ GETIRILREK KAPATILDI SISTEMLI OLARAK VE ATLASJET(GLOBAL)BATMAKTAN KURTARILDI AMA SONRADAN TOPCU BEY BIN PISMAN OLMUSTU AYRICA ZAMANIN KKTC BASBAKANI EROGLU THY'NIN KTHY'NIN BASINA GETIRDIGI BILAL EKSI OGLUNUN SIRKETI KURTARMAK ICIN ALDIGI ONLEMLERI CUMHURBASKANLIGI ADAYLIGINI ETKILEYECEGI BAHANESI ILE UYGULMAKTAN VAZGECINCE THY KTHY'NIN FATIHASINI OKUDU.BUNLARI SAYIN SUCUOGLU NIYE VATANDASLARIN BILGISINE GETIRMIYOR TAM BIR MUAMMA.

banner
banner
banner
banner
banner

Altyapıya 156, Reel Sektöre 47.5 Milyon
image Ankara ziyaret sırasında başbakana eşlik eden ve Kıbrıs Postası'na konuşan Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Altyapı yatırımlarına 156 Milyon TL'lik, Reel sektöre destek bağlamında da 47,5 Milyon TL'lik bir kaynak öngörül...
Erdoğan: "Doğu Akdeniz'de ders almayan varsa, cevap vermekten çekinmeyiz"
image Ankara'da bu akşam 20.30'da Başbakan Tatar ile ortak basın açıklaması düzenleyen TC Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Doğu Akdeniz'de ders almayan varsa, cevap vermekten çekinmeyiz" ifadelerine yer verdi.
Tatar: "Kaynak akışı başlıyor"
image Başbakanlık görevini aldıktan sonra ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiği Ankara ziyaret sırasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz'da imza...