Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Ağustos 2019, Cuma 11:20
banner

Zaroğlu, Yeşildağlı'nın emekli olması hakkında konuştu: "Sayın Akıncı'nın gerekçesi ne?"

Zaroğlu, Yeşildağlı'nın emekli olması hakkında konuştu: Sayın Akıncı'nın gerekçesi ne?YDP Milletvekili Zaroğlu, Yeşildağlı'nın görev süresinin uzatılmasını onaylamadığını ileri sürdüğü Cumhurbaşkanı Akıncı’dan açıklama talep etti.
Paylaş  
3
2
3
1

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Bertan Zaroğlu, Polis Genel Müdürü 2. Yrd. Hüseyin Yeşildağlı’nın görev süresinin bir yıl uzatılmasını onaylamadığını ileri sürdüğü Cumhurbaşkanı Akıncı’da, açıklama talep etti. Zaroğlu, “bu tutumunun makul ve mantıklı gerekçesini, kamuoyu ile bir an önce paylaşmak zorundadır” iddiasında bulundu.

YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, KKTC Polis Teşkilatı içerisinde oluşturulan 'FETÖ Araştırma Birimi'nin başında olan Polis Genel Müdürü 2. Yrd. Hüseyin Yeşildağlı’nın emekliğe sevki yerine, görev süresinin bir yıl uzatılması ile ilgili Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Hükümete gelen tavsiyenin, hükümet tarafından uygun bulunduğunu ancak Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından, hiç bir sebep gösterilmeksizin onaylanmadığını iddia etti. 

Bu noktada, "peki ama neden" sorusunu, kamuoyu adına sorma lüzumunun hasıl olduğunu dile getiren Zaroğlu, özetle şöyle devam etti:

“Ortada çokça dile getirilen, kamuoyunu ve Polis Teşkilatını meşgul eden iddialar vardır.
Buna göre;  bazı işadamları, Sn. Akıncı’dan, Sn. Yeşildağlı' nın görev süresinin uzatılmamasını istedikleri iddia edilmektedir.

Şayet bu iddia doğru ise, sormak gerekir ki, bu iş adamları, kimin için ve hangi saikle hareket ederek, Sn. Akıncı'yı böylesi bir karar almaya ikna etmiştir?” 


İLGİLİ HABERLER

Yeşildağlı emekli edildi

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
7
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Ağustos 2019, Cuma
AV.MUSTAFA         - Lefkosa
Saibeli vatandas cikti piyasaya.Esas adanin kuzeyinden paketlenmesi gereken bu sahisdir.Niye bu adama verilen saibeli vatandaslik icin meclis sorusturmasi acilamiyor?

banner
banner
banner
banner
banner

TC Turizm Bakanı Kapalı Maraş'ı gezdi: "Çalışmaların ardından destek vereceği...
image TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapalı Maraş'ta envanter çalışmasını tamamladıktan sonra teknik ve finansal desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı.
Tatar, Ercan'da konuştu: "Sene sonuna doğru ikinci dilim de aktarılacak"
image Kıbrıs Postası Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat'ın "İkinci bir dilimin de ulaşacağı" yönündeki iddialara dair sorusu üzerine konuşan Başbakan Tatar, "Sene sonuna doğru ikinci bir dilimin daha bizlere aktarılacağı kon...
Ürünlerde limit üstü koruyucu kullanan üreticilerin faaliyeti durduruldu
image Tarım Dairesi haftalık gıda analiz sonuçları açıklandı. Bazı üreticilerin limit üstü koruyucu kullanmaları nedeniyle faaliyetleri durduruldu.