Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Ağustos 2019, Çarşamba 12:48
banner

Savaşan: "Bereket büyüklerle beraberdir"

Savaşan: Bereket büyüklerle beraberdirKıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan ile yönetim kurulu üyeleri Kurban Bayramı nedeniyle, yaşlıları, hastaları ve ülkemizde bulunan sağlık turistlerini ziyaret ederek bayramlaştı.
Paylaş  
4
4
4
0

Sağlık Turizmi Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre; Başkan Ahmet Savaşan’ın, Yönetim Kurulu Üyeleri, Özel Hastaneler Birliği Başkanı Dr. Hayat İzel, Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu, Prof. Dr. Mesut Yalvaç ve Özgü Bayraktar ile birlikte Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi başta olmak üzere, ülkemizde bulunan çeşitli hastaneleri ziyaret ederek, yaşlıların, hastaların ve çocukların bayramını kutladığı bildirildi.

BAYRAMLAR TOPLUMU BİR ARADA TUTAN ÖNEMLİ GÜNLERDİR

Savaşan’ın ziyarette yaptığı konuşmada, toplumu bir arada tutan, birlik, beraberlik ve yakınlığın en üst derecede hissedildiği dini bayramların başında, Kurban Bayramı’nın geldiğini söylediğine yer verilen açıklamada, Kıbrıs Türk Halkı’nın 'bereket büyüklerle beraberdir' ilkesini benimseyen bir kültüre sahip olduğuna dikkat çektiği belirtildi.

BAYRAMLARA YÜKLENEN ANLAMLAR DEĞİŞMEYE YÜZ TUTTU

“Büyüklerimizi, hastalarımızı, engellilerimizi, öksüzlerimizi, yetimlerimizi ve ihtiyaç sahiplerini sadece bayramlarda değil her zaman hatırladığımızı ve yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz” diyen Savaşan, bugün, değişen zaman ve yaşam biçimleri nedeniyle bayramlara yüklenen anlamların da değişmeye yüz tuttuğunun altını çizdi.

AFFETME ERDEMİNİ GÖSTERMEK İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT

Savaşan, Kurban Bayramı’nın birlik ve beraberliği pekiştiren özel bir dönem olmasının yanısıra, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmak, sevinçlerimizi olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmak ve affetme erdemini göstermek için de büyük bir fırsat yarattığına vurgu yaptı.

SAĞLIK TURİSTLERİYLE DE BİR ARADA OLMAKTAN MEMNUNUZ

Kaynaşmak, paylaşmak, affetmek ve yardımlaşmak için en güzel vesilelerden biri olan böylesi güzel bir bayram gününde gerek ülkemizdeki hastalar, yaşlılar ve çocuklar, gerekse de şifa bulmak için ülkemize gelen sağlık turistleri ile birarada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Dr. Ahmet Savaşan, bütün Müslüman aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı da kutladı.

YAŞLILAR, HASTALAR, ÇOCUKLAR VE SAĞLIK TURİSTLERİ MUTLU

Açıklamanın sonunda, hastaların, yaşlıların ve çocukların Başkan Ahmet Savaşan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin gerek bayramlarda gerekse de bayramlar dışındaki zamanlarda kendilerini yalnız bırakmadıkları için duydukları mutluluğu ifade ettiklerine yer verildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

İçişleri Bakanlığı: "Avcılık Federasyonu'nun önerileri de dikkate alındı"
image İçişleri Bakanlığı, Avcılık Federasyonu'nun avlanma bölgeleriyle ilgili tepkisine ilişkin açıklama yaptı.
Araba hırsızı firar etti!
image Güney Kıbrıs'ta araba çalıp KKTC'ye geçiren şahıs Askeri Mahkeme'den firar etti.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 22/08/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.