Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Ağustos 2019, Perşembe 14:10
banner

Komitede, "Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı" görüşüldü

Komitede, Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı görüşüldüCumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı'nı görüştü.
Paylaş  
4
3
4
0

Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, HP Milletvekili Jale Refik Rogers başkanlığında bugün yaptığı toplantıda, Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı’nı görüşmeyi sürdürdü.

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Komite, “Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı”nın madde madde görüşmesine devam etti. Komitenin önümüzdeki toplantılarında hem bu tasarıyı hem de diğer gündem maddesi olan KKTC Kalkınma Bankası (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı ele almaya devam edeceği kaydedildi.

HP Milletvekili Jale Refik Rogers başkanlığındaki komite toplantısına, CTP Milletvekili ve Komite Başkan Vekili Fazilet Özdenefe ile üyeler UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, UBP Milletvekili Menteş Gündüz ve HP Milletvekili Hasan Topal katıldı. 

Komite toplantısına davetli olarak, Sağlık Bakanlığı, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi, Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nden yetkililerin yanı sıra, Avukat Fevzi Hansel de katılıp, görüş ve önerilerini sundu. 

Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı, ruh sağlığından yoksun olan kişilerin tedavi edilmesini, rehabilitasyonunu ve topluma yeniden kazandırılmasını, koruyucu ruh sağlığı hizmetleri politikalarının geliştirilmesini düzenliyor. Tasarı, alkol, madde, tedavi merkezlerinin (AMATEM), çocuk ve ergen psikiyatrisinin ve adli psikiyatrinin uzmanlık alanlarının yasal çerçevesini ve alt yapısının oluşturulmasını sağlamayı da içeriyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Derinya'da iki toplumlu koşu etkinliği yapıldı
image İki Toplumlu koşu etkinliği bugün Derinya sınır kapısında gerçekleştirildi.
Başbakan Tatar KKTC'ye döndü
image Ankara'daki temaslarını tamamlayan Başbakan Ersin Tatar KKTC'ye döndü.
Atakan: "Ülkenin farklı bölgelerinde toplu taşımacıları tek bir çatı altında ...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Güzelyurt-Lefke bölgesinde toplu taşımacılık yapan işletmeciler ile bir araya gelerek bölgede toplu taşımacılığın tek bir şirket altında toplanması ile ilgili görüş alışve...