Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Ağustos 2019, Perşembe 22:22
banner

Altyapıya 156, Reel Sektöre 47.5 Milyon

Altyapıya 156, Reel Sektöre 47.5 MilyonAnkara ziyaret sırasında başbakana eşlik eden ve Kıbrıs Postası'na konuşan Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Altyapı yatırımlarına 156 Milyon TL'lik, Reel sektöre destek bağlamında da 47,5 Milyon TL'lik bir kaynak öngörüldüğünü ifade etti.
Paylaş  
5
3
4
0

Kıbrıs postası 

Ankara ziyaret sırasında Başbakan’a eşlik eden Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu Kıbrıs Postası’na konuştu.

Amcaoğlu, yaptığı açıklamada ziyaretin son derece verimli geçtiğini ve kaynak bağlamında yapılan protokolün ilk dilimi ile ilgili istediklerini elde ederek KKTC’ye dönüyor olduklarını ifade etti.

Amcaoğlu, yapılan görüşmeler ışığında rakamların yükseltildiğini ve Altyapı yatırımlarına 156 Milyon TL’lik kaynak ayrıldığını ifade etti.

Buna karşılık Reel sektöre destek bağlamında da 47,5 Milyon TL’lik bir kaynak öngörüldüğünü ifade eden Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, daha önce KKTC gelirleri ile ödenen savunma giderleri için ise protokolde 546,5 Milyon TL ayrıldığını ifade etti.

İlk olarak 750 milyon TL’lik bir dilim öngörüldüğü ve 2. bir dilimin daha planlandığı ise gelen bilgiler arasında…


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Çalışma Bakanı Sucuoğlu: "Çalışma affı hazır, Meclis açılınca yasalaştıracağı...
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, kayıt dışı iş gücüne karşı 'çalışma affı' hazırladıklarını, Meclis’in açılmasıyla yasalaştıracaklarını açıkladı.
Bazı bölgelerde elektrik kesintisi olacak
image Bazı bölgelerde yapılacak bakım çalışmaları nedeniyle bir süre elektrik kesintisi yapılacak.
Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar: "Merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin ...
image Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, "Merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin çatışması her geçen gün büyüyor” dedi ve yasa koyucu noktasında merkezi hükümetin olduğu için yerel yönetimin yerinden daha hızlı ve ...