Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Ağustos 2019, Cuma 18:23
banner

Narenciye üreticilerinden, narenciye alanlarının ava kapatılmasına destek

Narenciye üreticilerinden, narenciye alanlarının ava kapatılmasına destekBakanlar Kurulu'nun narenciye alanlarının ava kapatılması yönündeki kararına Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği'nden destek geldi.
Paylaş  
7
5
6
0

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Ali Alioğlu BRT habere konuştu.

Birlik Başkanı Ali Alioğlu, KKTC Avcılık Federasyonu’nun karara karşı çıkarak ortaya koyduğu tavrın bir talihsizlik olduğunu söyledi.

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Ali Alioğlu, BRT’de Gün Ortasında Bakanlar Kurulu’nun narenciye alanlarının ava kapatılması yönündeki kararını değerlendirdi.

Birlik Başkanı Ali Alioğlu, narenciyenin ülkenin en büyük ihraç kalemini olduğuna vurgu yaparak 30 bin kişinin geçimini narenciye ve tarımdan sağladığını söyledi.

Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararın bir ya da iki bakan tarafından alınmadığını belirten Alioğlu, Avcılık Federasyonu’nun Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na siyah çelenk bırakmasını da eleştirdi. Alioğlu ‘Avcılık Federasyonu’nun yapmış olduğu hamle bize göre bir talihsizliktir, gaflettir.

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının hedef alınması doğru bir karar değildir. Federasyonun Yönetim kurulu ve başkanı bu kararı derhal düzeltmelidir’ diye konuştu.

Narenciye bahçelerinin koçanlı ve meskun mahal yerler olduğunu da ifade eden Ali Alioğlu, son yıllarda bahçelere güneş panellerinin de girdiğini ve yüzbinlerce dolar harcanan para olduğunu ayrıca meyvelerin hasatının yakın olduğu dönemlerde bahçelerde avlanmanın üretimi de olumsuz etkilediğini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Telsim heyetini kabul etti
image Maliye Bakanı Amcaoğlu, KKTC Telsim Genel Müdürü Alper ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Türk-Sen Başkan Yardımcısı Özinal: "Siyasiler ellerini üzerimizden çeksin"
image Türk-Sen Başkan Yardımcısı Özinal, siyasilerin Kıb-Tek'in işleyişine müdahalede bulunduğunu savunarak siyasilere "ellerini üzerimizden çekmeleri konusunda uyarmayı bir borç bilirim” dedi.
Akıncı'dan Anastasiadis'e çağrı: "Siyasi eşitlik, Kıbrıs Türk halkının talebi...
image Cumhurbaşkanı Akıncı, New York'taki temasları önceki Ercan'da açıklamalarda bulundu. Akıncı, Kıbrıs Türk halkının taleplerinin net olduğunu söyleyerek Anastasiadis’e çağrıda bulundu. Akıncı “Siyasi eşitlik ve etkin ka...