Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 5 Eylül 2019, Perşembe 08:03
banner

Avcılık Federasyonu: "Taleplerimizi ilettik, eylemimiz askıda"

Avcılık Federasyonu: Taleplerimizi ilettik, eylemimiz askıdaAvcılık Federasyonu, yeni avlanma bölgelerinin açılması taleplerindeki amaçlarının; daha çok av vurmak değil, avcıların bölgelerinde daha emniyetli, doğaya zarar vermeden daha geniş alana yayılarak avlanmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Avcılık Federasyonu, eylemlerinin askıda olduğunu da belirterek, taleplerini yetkililere ilettiklerini bildirdi.
Paylaş  
6
3
5
0

banner

Avcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser, bugün federasyon yetkilileri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. 

Keser, Başbakanlık önünde gerçekleştirilen eylem ve sonrasında Başbakanlıkta yapılan toplantı ile ilgili "doğruları" kamuoyu ile paylaşmak amacıyla bu basın toplantısını düzenlediklerini ifade etti. 

KESER: “DÜNKÜ BASIN TOPLANTISINDA YANLIŞ VE EKSİK BİLGİLER VERİLDİ”

Hükümetin dün gece gerçekleştirdiği basın toplantısında Başbakan ve İçişleri Bakanının kamuoyuna yanlış veya eksik bilgiler verildiğini savunan Keser, eylem günü yeni bölgelerin açılması için anlaştıklarını, tüzük ve harita değişikliği için hükümet ile birlikte çalıştıklarını ve bu değişiklikleri yaptıklarını, kamuoyuna da bu anlaşmayı açıkladıklarını ancak son anda "yetişmediği" gerekçesi ile bu bölgelerin ava açılmadığını kaydetti. 

Süreci ve o gün gerçekleştirilen görüşmeleri detaylı bir şekilde anlatan Keser, Başbakana sorunlarını ve taleplerini ilettiklerini, narenciye bahçelerinin yoğun olmadığı 3 bölgede avın bölge avcıları için açılmasını istediklerini kaydetti ve onay aldıklarını söyledi. 

“TALEPLERİMİZİ İLETTİK... EYLEMİMİZ ASKIDA”

Ancak bazı tepkilerden dolayı bu konuda son noktanın konamadığını ifade eden Keser, taleplerini Başbakanlığa ilettiklerini kaydetti ve eylemlerinin askıda olduğunu belirtti. 

Federasyon olarak "daha çok av vuralım" derdinde değil, avcıların daha emniyetli bir şekilde doğaya zarar vermeden daha geniş alana yayılarak, bölge insanının da yerinde avlanmasını sağlamak amacında olduklarını ifade eden Keser, avın ilk günü yaşanan yaralanma olayının da dar bir alanda yaşanan yığılmadan dolayı yaşandığını savundu. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Ortağımızla ortak düşünce ve uyum içinde çalışıyoruz"
image UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, hükümet ortakları Halkın Partisi ile özellikle Kıbrıs sorunu, ekonomik vizyon, geleceğe bakış ve Türkiye ile ilişkiler konularında ortak bir düşünce içinde olduklarını söyled...
Özersay: "Artık zaman 'memleketim' deme zamanıdır..."
image Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay, bölge ziyaretleri kapsamında bu akşam İskele'de katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, zaman "senin partin, benim partim deme zamanı değil, 'memleketim' deme zamanıdır" ifadeleri...
Tatar: "Hep vurguladığım üzere Rum - Yunan ikilisinin niyeti bizimle anlaşmak...
image Başbakan Ersin Tatar bugün sabah saatlerinde ülke sınırlarını ihlal eden üç Yunan savaş uçağı ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaparak "hep vurguladığım üzere Rum - Yunan ikilisinin niyeti bizimle anlaşmak değildir...