Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Eylül 2019, Salı 20:24
banner

Sağlık Bakanlığı, Trenyolu Polikliniği hizmetlerinde aksama yaşanmadığını açıkladı

Sağlık Bakanlığı, Trenyolu Polikliniği hizmetlerinde aksama yaşanmadığını açıkladıSağlık Bakanlığı, Trenyolu Polikliniği hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmadığını açıkladı.
Paylaş  
6
3
6
0

Sağlık Bakanlığı, basında yer alan, Trenyolu Polikliniği’nde randevu sistemi ve hastaların sıra numarası almak için uzun süre kuyrukta sıra bekledikleri ve mağdur edildikleri haberi üzerine yazılı açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Trenyolu Polikliniği’nde 1 Dahiliye Uzmanı, 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı, 1 Kadın Doğum Uzmanı, 1 Çocuk Doktoru, 2 Pratisyen Hekim, haftada 2 gün Göz Doktoru, haftada 3 gün Göğüs Hastalıkları Uzmanı, haftada 1 gün de Cildiye Uzmanı hizmet veriyor.

Trenyolu Polikliniği’nde ayda ortalama 3500- 4000 kadar hastanın muayene ve tedavilerinin gerçekleştirildiği, yine ortalama 2000 kişiye eczane hizmeti verildiği ve 1500 adet laboratuvar tetkiki yapıldığı belirtildi.

70 kadar hastaya evde doktor hizmeti verildiği ve Lefkoşa’ya bağlı 3 köye Doktor hizmeti, 3000 kadar hastaya hemşirelik hizmeti, talepte bulunan 300 yatalak hastaya evde bakım hizmeti sunulduğu kaydedilen açıklamada, bunun yanında aşılama programları ve sporculara muayenelerin de Trenyolu Polikliniği’nde sunulan hizmetler arasında olduğu vurgulandı.

Sağlık Bakanlığı açıklamasına şöyle devam etti;

“Hafta içi her gün 07.45 de hasta kayıtları başlamakta ve 23.00’e kadar poliklinik hizmetleri devam etmektedir.

Polikliniğimizde iddia edildiği gibi hiçbir hasta mağdur edilmemekte doktor ve hemşirelerimiz ile birlikte tüm personel özveri ile görevlerine devam etmektedirler.

Sıra numarası konusunda zaman zaman yaşanan gecikmelerin en kısa sürede çözülmesi için ise numaratör sisteminin en kısa sürede devreye gireceğinin kamuoyunun bilgisine sunarız.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Sahte mahkeme kararıyla 'erişim engeli' talebi
image Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi adı kullanılarak İstanbul Barosu’ndan Avukat Uğur Yılmaz ismiyle gönderilen 'erişim engeli' kararlı mailin sahte olduğu ortaya çıktı.
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi denetimlerine devam ediyor
image Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi içme ve kullanma suyu ile gıda güvenliği denetimlerine devam ediyor.
Çalışma Bakanlığı'ndan Sosyal Sigortalar Dairesi ile ilgili duyuru
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Sigortalar Dairesi'nin borç yapılandırmasında olduğu bankanın kredi faizinde indirime gitmesi için gerekli girişimin yapıldığını duyurdu.