Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Eylül 2019, Çarşamba 08:01
banner

Polis, Allahkerim'in kendi kendine ateş ettiği ihtimali üzerinde duruyor

Polis, Allahkerim'in kendi kendine ateş ettiği ihtimali üzerinde duruyorİskele'de önceki akşam 41 yaşındaki Soykan Allahkerim'in silahla kolundan vurularak yaralanması olayı ile ilgili polis geniş çaplı soruşturma yürütüyor. Allahkerim’in olay ile ilgili tutarsız ifadeleri nedeni ile olay hala muamma… Polis bir yandan olayın faillerini araştırırken, Allahkerim’in kendi kendine ateş ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.
Paylaş  
32
27
31
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

İskele’de önceki akşam 21:30 sıralarında 41 yaşındaki Soykan Allahkerim’in sol kolundan silahla vurulması olayı belirsizliğini koruyor.

İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri silahlı saldırı ile ilgili geniş çaplı soruşturma yürütürken, vurulmasının ardından aracı ile İskele Sağlık Ocağı’na giderek yardım isteyen Allahkerim’in tutarsız ifadeleri olduğu öğrenildi.

Yakın mesafeden sol kolu pazu kısmından vurulduğu olay ilgili polise olayı aydınlatıcı ifade vermediği gibi, tabancadan çıkan boş kovan da Allahkerim’in kullanımındaki ZMV 887 plakalı araçta bulundu. Tutarsız ifadeler nedeni ile polis bir yandan olayın faillerini araştırırken, polisin Allahkerim’in kendi kendini vurduğu ihtimali hakkında güçlü şüpheleri bulunuyor.

BOŞ KOVAN ALLAHKERİM’İN ARACINDAN ÇIKTI

Soykan Allahkerim’in Granel yolu olarak bilinen İskele girişindeki yol üzerinde vurulması olayı ile ilk andan geniş çaplı ve titiz bir soruşturma yürüten polis ekipleri, Allahkerim’in seyir halinde olduğu sırada uğradığı iddia edilen silahlı saldırı sonrasında kullanımındaki ZMV 887 plakalı kiralık araçta detaylı bir incelemede bulundu. Polis Allahkerim’in yakın mesafeden tek el ateş edilmesi sonucu sol kol pazu kısmından yaralandığını belirlerken, 1 adet boş kovan da Allahkerim’in kontrolündeki kiralık araç içerisinde bulunarak emare alındı.

Yaralanmasının sonrasında İskele Sağlık Ocağı’nın ardından Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Soykan Allahkerim’in burada polis ekipleri tarafından olayın aydınlatılması yönünde sorgulanırken, Allahkerim’in polise tutarsız ve çelişkili ifadelerde bulunduğu öğrenildi. Yakın mesafeden açılan ateş sonucu yaralanan Allahkerim’in ilk etapta seyir halinde olduğu sırada önünün kesildiği ve faillerin 3 kişi olduğu yönünde ifade verdiği, bu ifadesine ek olarak ise gözüne ışık vurduğu için net olarak bir şey göremediği beyanlarında bulunduğu öğrenildi.

POLİS HER İHTİMALİ DEĞERLENDİRİYOR

Bölgede huzursuzluk yaratan olay ile ilgili polis ekipleri suçun açığa çıkması ve faillerin yakalanması için geniş çaplı soruşturma yürütüyor.

Bölge halkından edinilen bilgiye göre Allahkerim’in tefecilik yaptığı öğrenilirken,  Allahkerim’in aynı zamanda belediye çalışanı olduğu öğrenildi. Polisin soruşturması kapsamında bölgedeki güvenlik kameralarını mercek altına aldığı öğrenilirken, olayda kullanılan silahın kayıp olması nedeni ile de yürütülen soruşturma kapsamında dün İskele’de şüphe üzerine bazı ikametgahlarda Bomba İmha Uzmanları kontrolündeki Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Dedektör Köpekleri ile aramalar yapıldı. Polis, Allahkerim’in ifadeleri ve yürüttüğü soruşturma ile olayın fail ve faillerinin izini sürerken, her ihtimalin değerlendirildiği olay ile ilgili Allahkerim’in kendi kendini vurmuş olabileceği yönünde de soruşturma yürütülüyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
1
 
6
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

ÇOGEM'de "20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" etkinliği
image Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezi'nde (ÇOGEM), "20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" dolayısıyla etkinlik düzenledi.
UBP eski Genel Sekreteri Miroğlu, ölüm yıldönümünde anılacak
image UBP eski Genel Sekreteri Miroğlu ölümünün 14'üncü yıldönümünde törenle anılacak.
Kamu-Sen, geçici memurlara iş güvencesi verilmesi konusundaki önerilerini yin...
image Kamu-Sen, "Kamuda geçici olarak istihdam edilen memurlara iş güvencesi verilmesi konusunda önerilerini" tekrar sunduklarını açıkladı.