Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Eylül 2019, Pazartesi 19:01
banner

"Yaptıklarımızı, yaptıklarınızmış gibi gösterermeniz bizim doğru işler yaptığımızı gösterir"

Yaptıklarımızı, yaptıklarınızmış gibi gösterermeniz bizim doğru işler yaptığımızı gösterirSosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak Bakan Faiz Sucuoğlu'na atıfta bulunan Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili  Zeki Çeler, "Adımız anılmasa da yaptıklarımızı, yaptıklarınızmış gibi göstererek devamını getirmeniz doğru işler yaptığımızı gösterir" ifadelerini kullandı.
Paylaş  
7
7
7
0

banner

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

TDP Milletvekili Zeki Çeler kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na atıfta bulundu.

Çeler paylaşımında “adımızı anmaya çekiniyor olabilirsiniz, ancak ben bıraktığım işleri sahiplenip devam ettirdiğiniz için sizi tebrik ederim Sayın Sucuoğlu” sözlerine yer verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve TDP Milletvekili Çeler’in paylaşımı şu şekilde;

“Belki siz adımızı anmaya çekiniyor olabilirsiniz, ancak ben bıraktığım işleri sahiplenip devam ettirdiğiniz için sizi tebrik ederim Sayın Sucuoğlu.

Adımız anılmasa da yaptıklarımızı, yaptıklarınızmış gibi göstererek devamını getirmeniz de, zamanında doğru işler yaptığımızı gösterir...

Görevimi devrederken her zaman pozitif muhalefet edeceğimi, bizim bıraktığımız yerden devam edilen ve doğru yapılan her çalışmaya katkı koyacağıma dair size söz vermiştim.

Kendi görev sürem boyunca benden önceki bakanların hakkını hiç yememeye çalıştım. Özellikle Sn Saner’ e Sosyal Sigortalar dairesinin borç yapılanmasındaki çabasını her platformda belirtmiş biri olarak şimdi ki bakan dan da beklerdim.

Hatta kurumsal hafızaya verdiğim önemden dolayı müsteşar ve müdür değişikliği bile yapmayan ben, görüyorum ki hala hazırda bakanlığım döneminde 15 ayda gerek projelenmiş gerekse de tüzükleri tamamlanarak savcılık görüşüne sunulan ancak görevimiz sona erdiği için şimdiki bakanın bakanlar kurulundan geçirdiği projeleri kendisi hazırlayıp tamamlamış gibi her çıktığı programda söz etmesi, ülkemizde siyasetin bizden önce ve sonra nasıl olduğunu gösteriyor, bu da ne?

aslında iş yapmadan öte yapılanı “sahiplenip” satma!

Neydi tamamlayıp başsavcılık görüşü beklenen tüzükler;

 1. İş sağlığı ve güvenliği tüzüğü Sevgili Mürüde hocanıma ve Çalışma dairesi müfettişimiz Fatma hanıma emekleri için şahsen “teşekkür ederim”
 1. Engelli bireylerimiz için hazırlanan “özel sektörde çalışmaları durumunda engelli maaşlarını almalarının devamı, asgari ücretin %80 oranında ek maaş desteği ve tüm sosyal güvenlik yatırımlarının İDM fonundan karşılanması. Buradaki amaç, hem topluma kazandırılmaları hem de sosyal güvenlik çatısı altına alınmaları. Tüzük dönemimizde tamamlanmış başsavcılık görüşü beklenirken görevden ayrılmıştık. Sn bakan sağolsun BK ye götürüp geçirdi.
 2. Koruyucu aile tüzüğü ile katkının artırılması,
 3. Engelsiz yaşam evi 2. Etap projesinin maliyet planlaması ve tasarruf tedbirlerinin hazırlanıp planlama inşaat dairesine sunulması,
 4. Mağusa ve Lefkoşa ya gündüz bakım evleri
 5. Lefkoşa ve Mağusaya kreş
 6. Sevgi evi projesi ki bu benden önceki dönemde hep yapılması istenilen ancak adım atılmayan fakat sağolsun hem daire müdürümüz Aydan hnm hem de İçim Çağıner hanımefendinin katkıları sayesinde hayata geçecek olan Sevgi köyü ile yeni çocuk yuvası,
 7. İş-Kur la yapılan çalışma ve tecrübeli, işçi getirlmesi projemiz,
 8. Çalışma yaşamında yapılan tüm çalışma, af, ve bunun projesi ki bununla ilgili detaylı açıklamayı yakında anlatacağım çünkü meclise geliyor.
 9. Sigortalar ve İhtiyat sandığı dairesinin online işlemlere geçmesi zaten bizim dönemde yapılan, pilot çalışması esnasında görevden gittiğimiz için tam sisteme geçişi şimdiki bakana kısmet olan bir çalışma.
 10. Genel sağlık sigortası sisteminin hayata geçirilmesi için atılan tüm adımlar,
 11. 22/1992 sayılı İş Yasası'nın AB miktesebatına uyumlaştırılması ve güncellenmesi, 9 yıldır rafa kaldırılan, taslak olarak bekletildi. AB direktiflerine göre gerekli değişikliklerin yapılması için çalışma başlatılmadı. Başlatılan çalışmalarda İş Yasası'nın büyük bir kısmı için değişiklikler yaptık, Ve belki de daha hatırlayamadığım ancak google’ a “zeki çeler icraatlarını anlattı” diye yazsanız çıkacak olan metinde tüm bunları göreceksiniz. Sayın Bakana hatırlatmak isterim HAZIRA DAĞ DAYANMAZ”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
2
 
1
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Uluçay, TBMM Başkanı Şentop ile görüştü
image Parlamentolar Arası Birlik (PAB) toplantıları çerçevesinde 141.birleşim, Sırbıstan'ın başkenti Belgrad'da başladı.
Denktaş: "Harekatın seçim odaklı kamplaşma taktiklerine vesile edilmesi kahre...
image DP Milletvekili Serdar Denktaş, "Türkiye vatandaşları Barış Pınarı Harekatı'na kilitlenmişken, Kıbrıs'ta bizlerin tamamen seçim odaklı çift yönlü kamplaşma taktiklerine bu olayı vesile etmesi beni kahrediyor" ifadeler...
Hasipoğlu: "Akıncı'nın kafası karışık"
image UBP Milletvekili Hasipoğlu, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamalarını değerlendirerek, "Akıncı'nın açıklamasını okuduğum zaman kafasının çok karışık olduğu net anlaşılmaktadır" ifadeleri...