Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Eylül 2019, Cuma 19:23
banner

Burcu'dan Tatar'a üslup eleştirisi: "Halkımıza da büyük saygısızlık yapılmaktadır"

Burcu'dan Tatar'a üslup eleştirisi: Halkımıza da büyük saygısızlık yapılmaktadırCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu Başbakan Tatar'ın Türkiye'de gerçekleştirmiş olduğu konuşma üzerine açıklama yaptı. Burcu, "sadece Cumhurbaşkanımıza değil ona büyük destek veren halkımıza da büyük saygısızlık yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.
Paylaş  
5
3
3
0

banner

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu yaptığı açıklamada, Başbakan Ersin Tatar’ın Türkiye’de verdiği bir demeçte Mustafa Akıncı’yı, “Akıncı ve arkadaşları” diyerek  “marjinal ve azınlık gruplar” yakıştırması yaptığını ve “Kıbrıs Türk Halkını maceraya sürüklemekle” itham ettiğini belirtti.

Başbakan Ersin Tatar’ın üslubuna eleştiride bulunan Burcu’nun açıklaması şöyle;

“KKTC Başbakanı Sayın Ersin Tatar, Türkiye’de verdiği bir demeçte müzakerelerle ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’yı, “Akıncı ve arkadaşları” diyerek “marjinal ve azınlık gruplar” yakıştırması yapmak suretiyle “Kıbrıs Türk Halkını maceraya sürüklemekle” itham etmiştir. Bu üslup Başbakanın ısrarla sürdürdüğü yakışıksız üslubun yeni bir örneğini teşkil etmiştir. Hiçbir Başbakan kendi Cumhurbaşkanını özellikle yurtdışında böyle etik olmayan bir üslupla karalamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız halkın ciddi oranda oyu ve güveni ile bu makamdadır ve halkımızı en iyi şekilde temsil etmektedir. Yapılan araştırmalar da halkımızın Cumhurbaşkanına duyduğu güvenin artarak devam etmekte olduğunu göstermektedir. “Marjinal ve azınlık gruplar” ile “Akıncı ve arkadaşları” söylemleriyle aslında sadece Cumhurbaşkanımıza değil ona büyük destek veren halkımıza da büyük bir saygısızlık yapılmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız halkın desteği ile doğru ve gerçekçi çizgide politikalarını sürdürmeye devam edecektir.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
8
 
0
 
3
 
3
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

UBP PM sona erdi: Akıncı'ya 'Kıbrıs müzakerelerine katılmama' çağrısı
image UBP Parti Meclisi, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin sarf ettiği sözler nedeniyle olağanüstü toplandı. Toplantı sonrası Ersin Tatar tarafından okunan ortak metinde, Akıncı'nın toplumsal güveni ...
Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği: Akıncı'ya yapılan düzeysiz ve abartılı e...
image Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği sağduyu çağrısı yaparak, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya yapılan düzeysiz ve abartılı eleştiriler ile küfürleri tasvip etmediklerini belirtti.
Kamu - Sen Başkanı Atan: "Cumhurbaşkanlığı birleştirici olmalı"
image Kamu - Sen Genel Başkanı Metin Atan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya çağrıda bulunarak, "yanlış anlaşıldığını düşünüyorsa yeniden bir açıklama yapmalıdır" dedi.