Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Eylül 2019, Pazar 17:21
banner

Arıklı: "Milli davada dağınıklık kabul edilemez"

Arıklı: Milli davada dağınıklık kabul edilemezYeniden Doğuş Partisi Dörtyol da 1.Aşure Etkinliği düzenledi.
Paylaş  
7
4
5
1

banner

YDP'den verilen bilgiye göre, oldukça kalabalık bir kitlenin katıldığı etkinlikte Lefkoşa semazen ekibi de bir sema gösterisi yaptı.
 
Etkinlikte ilk konuşmayı yapan İlçe Başkanı Mehdi Uysal konukları selamladıktan sonra bu etkinliğin her yıl tekrarlanacağını ve geleneksel hale geleceğini söyledi.

Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz ise yaptığı konuşmada ülke sorunlarına değinerek; "Sorunlar büyüdükçe YDP nin sorumluluğu da artıyor. YDP, sorumluluğunu, misyonunu ve halkın beklentilerini iyi biliyor ve ona göre hazırlık yapıyor. Gölge kabinemiz haftalardır projeler üzerinde çalışıyor" dedi.

Genel Başkan Erhan Arıklı ise yaptığı konuşmada "Aşure" nin Türk-İslam dünyası için anlam ve önemine değindi. Arıklı, Alevilik inancının Türk kültürünün önemli bir parçası olduğuna işaret ederek; "Alevilik kelime anlamı itibari ile Hz. Ali’yi sevenler demektir. Türk Dünyasında Ali'yi sevmeyen yoktur. Öyle ki Türk dünyasında Hz. Ali ile savaşan ve Hz. Hüseyin’i katleden Emevi soyundan herhangi bir ismin çocuklara isim olarak verildiğine şahit olamazsınız. Bizde ne Süfyan, ne Muaviye, ne de Yezid ismi yoktur" dedi.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti" KKTC deki siyasi partiler arasında Alevi açılımını manifestosuna alan tek parti YDP dir. İslam dünyasında ve özellikle milletimiz içerisinde mezhep, meşrep ve tarikat bölünmesine asla izin vermeyeceğiz".

Kıbrıs meselesinde değinen Arıklı, önemli bir virajın eşiğinde olduğumuzu söyleyerek, Hükümet ve Cumhurbaşkanı arasındaki fikir ayrılığının sırıttığını ve elimizi zayıflattığını ifade etti. Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanının ayrı ayrı New York a gidecek olmasının komedi olduğunu söyleyen Arıklı, önümüzdeki yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından bu anomalinin ortadan kalkacağını söyledi. Arıklı:"YDP hem Cumhurbaşkanlığında hem de Hükümette söz sahibi olacak. Milli birlik ve beraberlik ancak o zaman sağlanacak" dedi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
1
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
22 Eylül 2019, Pazar
yursever         - kıbrıslı
Tövbe tövbe..Kimlerin eline kaldı Bu toplum..

banner
banner
banner
banner

Arif Hasan Tahsin Tarih Ve Kültür Vakfı'ndan, barış kültürüne sahip çıkanlara...
image Arif Hasan Tahsin Tarih ve Kültür Vakfı, savaş çığırtkanlığına karşı sorunların çözümünde diyalog, anlayış ve uluslararası işbirliği kavramlarını öne çıkarıp, barış kültürüne sahip çıkmak ve mücadele edenlerin yanında...
MDP'den Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na siyah çelenk
image MDP Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yapmış olduğu Pınar Barışı Harekatı açıklamalarından dolayı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na siyah çelenk bıraktı.
KKNÜB CYPFRUVEX'e çağrıda bulundu: Büyük firmalar bu yıl da bu kaçırılmamalı
image KKNÜB, CYPFRUVEX'ten geçen yıl ürün alan büyük firmaların kaçırılmaması için harekete geçilmesini istedi.