Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Ekim 2019, Salı 17:13
banner

Altuğra: 'Hızlı ve kontrolsüz şekilde artan nüfus kontrol altına alınmazsa olumsuzlukları da beraberinde getirecek'

Altuğra: 'Hızlı ve kontrolsüz şekilde artan nüfus kontrol altına alınmazsa olumsuzlukları da beraberinde getirecek'UBP Milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra “KKTC’de Neler Oluyor?” başlıklı konuşma yaptı.
Paylaş  
5
4
4
1

banner

Ülkede son zamanlarda olumsuz gelişmelerin ağırlıkta olduğunu dile getiren Altuğra, bunun gazete manşetlerinde de görülebileceğini söyledi.

Ülkenin değişik noktalarında vatandaşla bir araya geldiğinde halkta güvensizlik ve moral bozukluğunun hakim olduğunu gördüğünü anlatan Altuğra, “Ülkede huzur yoksa mutluluk da yoktur” dedi.

İzlem Gürçağ Altuğra, hızlı ve kontrolsüz şekilde artan nüfusun kontrol altına alınmazsa olumsuzlukları da beraberinde getireceğine işaret ederek artan nüfusun örneğin trafik sorunları yarattığını anlattı.

Yetersiz yolların dikkatsiz sürüşle birleştiğinde trafik kazalarına neden olduğunu kaydeden Altuğra, sıkıntılı yollar konusunda ilgili bakanı göreve çağırdı.

Altuğra, karanlık yollar ve refüjlerdeki otlar konusunda gereğinin yapılmasını istedi. 

Nüfus artışı nedeniyle sağlık alanında sorunlar yaşandığını anlatan Altuğra, eğitim alanında da durumun aynı olduğunu belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Ekim 2019, Çarşamba
ooohhooo         - girne
günaydınla Sn.vekil şimdi mş uyandınız? yıllardır vekilsiniz ve partinizin iktidarda iken yaptığı binlerce onbinlerce vatandaşlık konusunda ne gibi uyarıda bulundunuz?Ama gene de olayın vahametini farkettiyseniz iyi,ama iş ola olmasın bu tespitiniz.

banner
banner
banner
banner

Tatar: "Ortağımızla ortak düşünce ve uyum içinde çalışıyoruz"
image UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, hükümet ortakları Halkın Partisi ile özellikle Kıbrıs sorunu, ekonomik vizyon, geleceğe bakış ve Türkiye ile ilişkiler konularında ortak bir düşünce içinde olduklarını söyled...
Özersay: "Artık zaman 'memleketim' deme zamanıdır..."
image Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay, bölge ziyaretleri kapsamında bu akşam İskele'de katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, zaman "senin partin, benim partim deme zamanı değil, 'memleketim' deme zamanıdır" ifadeleri...
Tatar: "Hep vurguladığım üzere Rum - Yunan ikilisinin niyeti bizimle anlaşmak...
image Başbakan Ersin Tatar bugün sabah saatlerinde ülke sınırlarını ihlal eden üç Yunan savaş uçağı ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaparak "hep vurguladığım üzere Rum - Yunan ikilisinin niyeti bizimle anlaşmak değildir...