Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Ekim 2019, Salı 19:48
banner

"KKTC Posta Dairesi Müdürlük ve 38 şubeyle halka en kaliteli posta hizmeti için özveri ile çalışıyor"

KKTC Posta Dairesi Müdürlük ve 38 şubeyle halka en kaliteli posta hizmeti için özveri ile çalışıyorPosta Dairesi Müdürü Sövüda Besimler, KKTC Posta Dairesi'nin müdürlük ve 38 şubeyle halka en kaliteli posta hizmetini sunabilmek adına belirlenen hedefe ulaşmak için imkânları çerçevesinde, özveri ile çalıştığını kaydetti.
Paylaş  
4
4
4
0

banner

Besimler 9 Ekim Dünya Posta Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, başta çalışma arkadaşları olmak üzere, posta hizmetlerinde emek verenlerin Dünya Posta Günü’nü kutladı. 

Besimler, 9 Ekim Dünya Posta Günü’nün etkilediği kitle ve oluşturduğu etki bakımından insanlık tarihi boyunca daima gündemde olan iletişim ve posta sektöründe önem arz eden günlerden biri olduğunu vurguladı. 

Dünya Posta Birliğine üye ülkeler tarafından her yıl düzenli olarak kutlanan günün, posta idareleri arasındaki birliktelik ruhunun bir ürünü olduğunu ifade eden Besimler, temel görevi halkın en doğal hakkı olan haberleşmeyi sağlamak olan KKTC Posta Dairesi’nin, olanaklar ölçüsünde bu hizmeti özveri ile vermeyi sürdürdüğünü kaydetti. 

Besimler, günümüzde, iletişim teknolojilerinin baş döndüren gelişimi ve değişiminin, haberleşmealanındaki sunduğu yenilik ve hızlı iletişim olanaklarının, mektuplaşma alışkanlığınıazaltmış olsa da, ticari haberleşme, tebrik ve kitap vs. aboneliğinde sağlanan artışın,posta hizmetleri faaliyetlerinin bu yöne doğru yoğunlaşmasını gerekli kıldığına dikkat çekti. 

Yarım asırlık geçmişi bulunan internetin; alışkanlıkları, zorunlulukları değiştiren ve dönüştüren yeni bir yaşam tarzı haline geldiğini söyleyen Besimler, “Bu nedenle  ‘Bilişim  Çağı ‘ olarak adlandırdığımız bu dönemde e- ticaret olanaklarını göz ardı etmek yada ikinci planaatmak gibi bir durum artık söz konusu değildir.Birçok ülke Posta İdaresi gibi KKTC Posta Dairesi de e-ticaret’le son yıllardaki çıkışıyla küresel ekonomi için büyük bir öneme kavuşmuş ve bir günde milyarlarca dolarlık biralışverişin yapıldığı büyük bir sektörün içerisinde yer alacaktır” dedi. 

Besimler, elektronik haberleşme imkânlarının, baş döndüren hızlı gelişimiyle de bağlantılı olarakposta hizmetlerinin, her zaman haberleşme alanındaki önemini ve etkinliğini koruyacak olmasının bir gerçek olduğuna işaret etti.  


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

CTP MYK'sı belirlendi...
image CTP Parti Meclisi, 6 Ekim'de gerçekleştirilen 27. Olağan Kurultay'ın ardından ilk toplantısını bu akşam gerçekleştirdi.
Hasan Amasyalı'dan iyi haber geldi: Normal servise alındı!
image Turunçlu - Ulukışla arasında 6 Ekim Pazar akşamı meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği kazada ağır yaralanan kardeşlerden 18 yaşındaki İlayda Amasyalı'nın yoğun bakımdan çıkarılmasının ardından 13 yaşındaki H...
CTP'li vekil Candan'dan 'Şans Oyunları' tasarısına ilişkin yorum: "Rahatsız e...
image Tasarıyla beraber Bakanlar Kurulu'nun casino izinlerini reddetme gerekçesi kalmayacağına dikkat çeken Candan, "Bu rahatsız edici" yorumunda bulundu.