Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Ekim 2019, Çarşamba 12:39
banner

Sendikal Platform'dan hükümete: "Toplumun aklıyla daha fazla dalga geçmeyin"

Sendikal Platform'dan hükümete: Toplumun aklıyla daha fazla dalga geçmeyinSendikal Platform, yüzde 2'lik hayat pahalılığı ödeneğiyle ilgili Maliye Bakanlığı'nın kesintileri ödenmediğini belirterek, bu konuda suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.
Paylaş  
7
5
7
1

banner

Sendikal Platform, yüzde 2’lik hayat pahalılığı ödeneğiyle ilgili Anayasa Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına, İyi İdare Yasası’nın yargı kararlarının 30 gün içinde uygulanması emrine rağmen Maliye Bakanlığı’nın kesintileri ödenmediğini belirterek, bu konuda suç duyurusunda bulunacağını duyurdu. 

Hükümetin Kıbrıs Türk toplumunu yok oluşa sürükleyen politikalar izlediğini savunan Sendikal Platform, halkın ve çalışanların hakkını korumak için sonuna kadar mücadele edeceğini belirtti.

Maliye Bakanlığı önünde basın açıklaması yapan, “Temiz Siyaset Bahane, Hak Gaspı Şahane” yazılı bir de pankart açan Sendikal Platform, “Toplumun aklıyla daha fazla dalga geçmeyin” diyerek hükümete seslendi.

Ortak basın bildirisini KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan okudu. Bengihan’dan önce KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil söz aldı.  

“DİLENCİ EDEBİYATI”

Elcil, Sendikal Platform olarak, Türkiye ile imzalanan mali protokole karşı bir dizi eylem yapma kararı aldıklarını anımsatarak, hükümeti “ dilenci edebiyatı” yapmakla suçladı. 

Şener Elcil, hükümetin, çalışan, emekli ve sosyal sigortalıların maaş ve ücretlerinden kesinti yaparak yatırım yapma mantığında olduğunu savundu.

HAYAT PAHALIĞI KESİNTİSİNİ HALA ÖDENMEDİ, SUÇ DUYURUSUNDA BULACAĞIZ…

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, hayat pahalılığı konusunda bundan önceki kesintilere ve son kesintiye işaret ederek, UBP’yi “hak budama ve  yasa/tüzük tanımamakla” suçladı, “Aradan yıllar geçse de, ortakları değişse de bu alışkanlıkları değişmiyor” dedi.

Maliye Bakanı Amcaoğlu’nun her demecinde çalışanların haklarına saldırdığını, bunu kamu görevlilerini ve öğretmenleri itibarsızlaştırma misyonuyla yaptığını savunan Bengihan,  “Okul yapmak için gerekli kaynağı bulmak isterlerse önce devlet teşvikleriyle servet sahibi olan, hatta dünya zenginler listesine girenlerden vergi alsın, elektrik borçlarını tahsil etsinler, siyasi partilerin katkılarından kesinti yapsınlar, makam arabalarıyla düğün, festival  gezmekten vazgeçsinler. Çalışanların yasal haklarını gasp ederek okul yapmak marifet değil” ifadesine yer verdi.

Bengihan, Maliye Bakanı’na cami yapımının, imam istihdamının ve eski bir milletvekilinin üst düzey sözleşmeli personel olarak kamuya istihdamının toplumsal fayda için yapılıp yapılmadığını da sordu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
2
 
1
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Ekim 2019, Çarşamba
UV         - Girne

banner
banner
banner
banner

Tatar: "Ortağımızla ortak düşünce ve uyum içinde çalışıyoruz"
image UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, hükümet ortakları Halkın Partisi ile özellikle Kıbrıs sorunu, ekonomik vizyon, geleceğe bakış ve Türkiye ile ilişkiler konularında ortak bir düşünce içinde olduklarını söyled...
Özersay: "Artık zaman 'memleketim' deme zamanıdır..."
image Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay, bölge ziyaretleri kapsamında bu akşam İskele'de katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, zaman "senin partin, benim partim deme zamanı değil, 'memleketim' deme zamanıdır" ifadeleri...
Tatar: "Hep vurguladığım üzere Rum - Yunan ikilisinin niyeti bizimle anlaşmak...
image Başbakan Ersin Tatar bugün sabah saatlerinde ülke sınırlarını ihlal eden üç Yunan savaş uçağı ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaparak "hep vurguladığım üzere Rum - Yunan ikilisinin niyeti bizimle anlaşmak değildir...