Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Ekim 2019, Perşembe 17:02
banner

BKP: "Türkiye'nin askeri operasyonu bölge istikrarına katkı yapmayacak"

BKP: Türkiye'nin askeri operasyonu bölge istikrarına katkı yapmayacakBirleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yönetim Kurulu, Türkiye'nin Suriye sınırları içerisinde askeri operasyon başlatmasının bölge istikrarına hiçbir katkı yapmayacağını savundu.
Paylaş  
4
3
3
1

banner

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP)  Merkez Yönetim Kurulu,  Türkiye’nin Suriye sınırları içerisinde askeri operasyon başlatmasının bölge istikrarına hiçbir katkı yapmayacağını savunarak, “savaş kararının Türkiye’nin kaos içerisine çekilmesine ve yıllarca sürecek bir savaşa neden olacağını” ifade etti.

Yaşananlardan bölge ve Türkiye halkları adına büyük kaygı duyduklarını ifade eden BKP Merkez Yürütme Kurulu, “bu savaşın haksız bir savaş olduğu, Türkiye ve bölge haklarına bir faydası olmayacağı ve Orta Doğu’yu kan gölüne çevireceği” görüşünü vurguladı.

Yazılı açıklamada, BKP’nin, Türkiye’deki Türk ve Kürt halklarının kardeşçe birlikte, demokrasi, özgürlük ve barış içerisinde yaşamasını desteklediğine vurgu yapılırken,  savaş kararına destek veren başta CHP ve diğer siyasal partiler de yaşanacaklardan sorumlu tutularak kınandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
5
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Ekim 2019, Perşembe
Murat         -

banner
banner
banner
banner

Arıklı ASAM'da "Doğu Akdeniz'deki Gelişmeler ve Kıbrıs" konulu bir konferans ...
image YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)'da "Doğu Akdeniz’deki Gelişmeler ve Kıbrıs" konulu bir konferans verdi.
Özgürgün: "UBP'de veya ülkede kişisel hesap yapmayı siyaset sananlara fırsat ...
image Eski başbakan Hüseyin Özgürgün, dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili, UBP milletvekillerinin de onay vermesinin ağrına gittiğini vurgulayarak, Ersin Tatar'ın eli kolu bağlı, çaresiz bir tavır içinde, dipsiz kuyuy...
Akar: "Sadece Barış Pınarı değil, Kıbrıs'ta da kahramanlık kendini gösterdi"
image TC Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "TSK mensuplarının kahramanlık ve fedakarlığı sahada da kendini gösterdi. Bu sadece Barış Pınarı Harekatı'nda değil, Kıbrıs Harekatı var, Fırat Kalkanı Harekatı var, Zeytin Dalı Ha...