Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Ekim 2019, Çarşamba 12:26
banner

Gürcafer: "Hakaret ve tehdit edenlere karşı hukuki işlem başlatılmalıdır"

Gürcafer: Hakaret ve tehdit edenlere karşı hukuki işlem başlatılmalıdırİnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Gürcafer, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya yönelik hakaret ve tehditlerin kabul edilemeyeceğini söyleyerek, bu gibi eylemlere karşı hukuki işlem başlatılması gerektiğini savundu.
Paylaş  
1
1
1
0

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Kıbrıs Türkü’ne ve Kıbrıs Türkü’nün iradesi ile seçilmiş, ülkenin en üst makamında bulunan KKTC Cumhurbaşkanı’na yönelik saldırı, hakaret ve tehditlerin kabul edilemeyeceğini vurguladı. Gürcafer, yetkilileri bu çirkin saldırılara karşı girişim yapmaya çağırdı.

Açıklama şu şekilde:

“Kıbrıs Türk Toplumu Lideri Sayın Mustafa Akıncı tarafından Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yapılan açıklamanın ardından gerek yurtiçi gerekse yurtdışından oluşan tepkilerin maksadını aştığını ve Cumhurbaşkanı’na yönelik ağır hakaret ve tehditlerin sarfedildiğini endişe ile izlemekteyim.

Gerek basın gerekse sosyal medya aracılığı ile provokatörler sahaya çıkarak açıklamaları provoke etmektedir. Bu provokatörlere karşı her iki ülkenin de yargı mekanizmalarının devreye girmesi elzemdir.

Ülkemizde, Devletin en üst makamına yapılan çirkin saldırılara karşı yetkililerimizin gereken girişimleri yaptığını ve Anayasamıza sahip çıkıldığını görmek istiyoruz.

Bir hukuk devleti olmanın gereği de Cumhurbaşkanına ve KKTC Halkına hakaret ve tehdit edenlere karşı hukuki işlem başlatılarak, bu yanlışa düşenlere yönelik tutuklama kararı çıkartılmasıdır.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
2
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Bayrağımızı yakanların peşini bırakmayacağız"
image Başbakan Ersin Tatar Güney Kıbrıs'ta ELAM militanlarının KKTC bayrağını yakmalarına tepki gösterdi ve "Kıbrıs Türkü'nün özgürlük ve egemenliğinin simgesi bayrağımızın yakılması kimsenin haddine düşmüş değildir. Hüküme...
Akıncı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs'ta ırkçı, faşist Elamcılar tarafından KKTC bayrağı yakılmasını kınadı.
Erhürman: "ELAM KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme...
image CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ELAM bu kez de KKTC bayrağını yakarak iki halk arasında güvensizliği besleme çabalarına bir yenisini ekledi" dedi.