Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Ekim 2019, Çarşamba 15:24
banner

Meclis Başkan Yardımcısı Töre deklarasyona ilişkin açıklama yaptı

Meclis Başkan Yardımcısı Töre deklarasyona ilişkin açıklama yaptıCumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda dün okuduğu deklarasyona ilişkin açıklama yaparak, "iç tüzüğe aykırı davrandığının ileri sürülmesinin doğru olmadığını" söyledi.
Paylaş  
3
3
3
0

Töre yaptığı yazılı açıklamada, “Meclis’te temsil edilen dört siyasal partinin Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’na desteği ile ilgili karar suretinin Meclis Başkanlığı tarafından Genel Kurul’da okunmasına itiraz şeklinde yapılan ifadeler ve yorumlarda şahsımın iç tüzüğe aykırı davrandığımı ileri sürmeleri doğru değildir” ifadelerini kullandı.

Töre, Sibel Siber’in Meclis Başkanlığı döneminde de bütün siyasi partilerin katılmadığı, imzalamadığı deklarasyonların okunduğunu, web sitesinde “Meclis Ortak Deklarasyonları” olarak yerini aldığını ve yayınlandığını söyledi.

Töre açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Oturumu yöneten şahsıma Meclis’te yasama ile ilgili müdür ve yasama uzmanları tarafından okunması için verilen metni okumamış olsaydım usulen yanlış veya hata yapmış olacaktım. Usulen okuduktan sonra bütün siyasi partilere söz verdim. Bazı siyasilerin, gazetelerin ve köşe yazarlarının peşin hükümlü davranışlarının doğru olmadığını kamuoyunun bilgisine getirmeyi zaruret gördüm. 

Barış Pınarı ile ilgili dört partinin imzaladığı metni de kamuoyuna ilişikte sunuyorum. Oybirliği ile daha önce Meclis’ten geçmediği halde Meclis Deklarasyonu olarak okunan ve Meclis web sayfasında yayımlanan deklarasyonları da kamuoyuna ve basınımıza iletiyorum.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
6
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

KKTC bayrağı yakanların kimlikleri belirlendi
image KKTC bayrağını yakanların kimlikleri belirlendi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
Hukuk Dairesi bütçesi onaylandı
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi'nde Hukuk Dairesi'nin bütçesi görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.
Hayvancılık Dairesi'nden aflatoksin konusunda uyarı
image Hayvancılık Dairesi, hayvan ve insanlarda ciddi rahatsızlıklara yok açabilen, bazı küfler tarafından üretilen aflatoksinle mücadelede, yem ve ham maddelerin depolama yöntemlerine dikkat edilmesi tavsiyesinde bulundu.