Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Ekim 2019, Perşembe 18:52
banner

Akıncı: "Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi için hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz"

Akıncı: Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi için hiçbir zaman taviz vermeyeceğizBelirttiğim görüş ve düşünceleri karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranlar olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Akıncı yaptığı açıklamada, bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi için hiçbir zaman taviz vermeyeceklerini belirtti.
Paylaş  
6
6
4
1

"Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir" diyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yaşananlar ne kadar rencide edici olsa da, yazı ve söylemlerde düzeyli üslubun korumasının önemini bir kez daha hatırlattı. 

Cumhurbaşkanı Akıncı'nın açıklaması şöyle: 

"Birkaç gün önce yaptığım açıklamalarla belirttiğim görüş ve düşüncelerim karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranlar olmuştur. Bu kişiler saptanarak bugün Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne iletilmiştir. 

Bundan sonrası hukuki süreç çerçevesinde ilerleyecektir. Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir. 

Küfür ve tehdide yönelenlere karşı aynı üslubu kullanmamız ise asla düşünülmemelidir. Bana güven duyan ve ilk andan itibaren dayanışmasını gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim. 

Bu vesileyle, yaşananlar bizleri ne kadar rencide ediyor olsa da, yazı ve söylemlerimizde hepimizin düzeyli üslubunu korumasının önemini bir kez daha hatırlatmak isterim."


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
14
 
0
 
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
17 Ekim 2019, Perşembe
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Sn Cumhurbaşkanı öncelikle makamınız gereği hiçbir şekilde küfür ve tehdit edilemezsiniz. Edilmemelisiniz. Ancak birkaç gün önce çok hassas bir konuda yapmış olduğunuz açıklama üzerine gelen tepkilere bağlı olarak yanlış anlaşıldığınıza dair bir açıklama yapmıştınız. Şimdi de konu ile ilgili başka bir açıklama yaparak fikirlerin serbestçe ifade edilmesi mücadelesinden vazgeçilmeyecek gibi yine yanlış anlaşılmaya/yoruma açık bir açıklama yapıyorsunuz. Bir karar verin artık bu hassas konudaki durduğunuz nıktayı yanlış mı anlayalım doğru mu anlayalım ?

banner
banner
banner
banner

Gökhan Altıner ile "Sabah Postası" (CANLI YAYIN)
image Gökhan Altıner, hafta içi her gün sabah saat 09.45'te Kıbrıs Postası TV'de gündemi değerlendiriyor...
Emekli Astsubaylar Derneği'nden ELAM'ın bayrak yakma eylemine kınama
image KKTC Emekli Astsubaylar Derneği, ELAM'ın KKTC bayrağını yakma eylemini kınadı.
Canan Onurer: "Başbakan Tatar, İngiltere'yi çok özlemiş"
image Canan Onurer, hafta içi her gün sabah saat 08.30'da Kıbrıs Postası TV'de gündemi değerlendiriyor...