Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Ekim 2019, Perşembe 23:29
banner

Tatar: "Ortağımızla ortak düşünce ve uyum içinde çalışıyoruz"

Tatar: Ortağımızla ortak düşünce ve uyum içinde çalışıyoruzUBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, hükümet ortakları Halkın Partisi ile özellikle Kıbrıs sorunu, ekonomik vizyon, geleceğe bakış ve Türkiye ile ilişkiler konularında ortak bir düşünce içinde olduklarını söyledi.
Paylaş  
3
3
3
0

Başbakan Ersin Tatar ve tüm Bakanlar Kurulu üyeleri belde bilgilendirme ve istişare toplantıları kapsamında başlatmış oldukları bölge ziyaretleri kapsamında bu akşam İskele’de toplandı.

Başbakan Ersin Tatar, toplantının başında yaptığı konuşmada, UBP-HP koalisyon hükümetin büyük bir ekonomik kriz sonrası başa geldiğini anımsattı.

Olumsuz bir tablo ile devraldıkları hükümette ekonomiyi hızla toparlayarak yola devam ettiklerini söyleyen Başbakan Tatar, şu anda hükümetin 2020 Mali Yılı bütçesi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Başbakan Tatar, ekonomiyi geliştirmek, refahı artırmak için çalıştıklarını ve bunu da Türkiye hükümeti ile birlikte çalışarak yaptıklarını anlattı.

Ekonomik alandaki çalışmaları sektör temsilcileriyle birlikte yaptıklarını da anlatan Tatar, hassasiyetleri de göz önüne alarak sorunları çözmek için hükümet olarak çalıştıklarını söyledi.

“Bu akşam sizlere hükümetin ekonomik vizyonunu, düşüncelerini ve hükümetin istikrarı açısından önem taşıyan şeyleri anlatacağız” diyen Başbakan Tatar, koalisyon ortaklarının uyum içinde olduklarını anlattı.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, hükümet ortakları Halkın Partisi ile özellikle Kıbrıs sorunu, ekonomik vizyon, geleceğe bakış ve Türkiye ile ilişkiler konularında ortak bir düşünce içinde olduklarını söyledi.

Tatar, konuşmasının sonunda Türkiye’deki Barış Pınarı Operasyonu’na da değinerek operasyona katılan Mehmetçiği selamladı. Başbakan “ Böylesi günlerde kalbimiz hep Türkiye ile atar. Başarılı olmaları en içten arzumuzdur” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan: "Yeni KKTC sürüş ehliyeti taslağı şek...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yaptığı sosyal medya paylaşımında yeni KKTC sürüş ehliyeti taslağının son şekillendiğini duyurdu.
Atakan: "Lefkoşa - Girne yolundaki hız kamerası devrede ve gayet iyi hasılat ...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan katıldığı TV programında yol projelerini anlattı. Atakan, Lefkoşa - Girne yolundaki hız kamerasının devrede olduğuna ve gayet iyi hasılat yaptığına dikkat çekti.
44 Milyon 360 Bin 900 TL'lik Cumhurbaşkanlığı ve 3 Milyon 323 Bin 400 TL'lik ...
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi, Bütçe görüşmelerini tamamladı. 44 Milyon 360 Bin 900 TL'lik Cumhurbaşkanlığı ve 3 Milyon 323 Bin 400 TL'lik Ombudsman bütçesi, oy birliği ile kabul edildi.