Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Ekim 2019, Salı 12:45
banner

Tatar: "Kaynak akışının 2020'de zamanında yapılması önemli"

Tatar: Kaynak akışının 2020'de zamanında yapılması önemliBaşbakan Tatar, Meclis'te ekonomi ve güvenlik üzerine yaptığı konuşmada dövizdeki hareketlenmelerin ekonomiyi etkilediğini fakat Türkiye’den yapılacak kaynak akışının 2020 yılında zamanında yapılmasının önemli olduğunu kaydetti.
Paylaş  
4
5
4
0

Başbakan Ersin Tatar, ekonomik olarak ülkenin düzlüğe çıkmasını önemsediklerini söyleyerek, ekonomik protokolün geç imzalanmasından dolayı aksayan çalışmaların devam etmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

“DÖVİZDEKİ DURUM DA EKONOMİYİ ETKİLİYOR”

Dövizdeki durumun da ekonomiyi etkilediğine işaret eden Tatar, faizlerin yüzde 16’lar seviyesine düşürülmesinin ekonomiye ivme kazandıracağını belirtti.

“KAYNAK AKIŞININ 2020’DE ZAMANINDA YAPILMASI ÖNEMLİ”

Ekonomik tabloya bakıldığında ülkedeki yatırımların artacağının söylenebileceğini kaydeden Tatar, kaynak akışının 2020’de zamanında yapılmasının önemine vurgu yaptı.

“TEŞVİK PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR”

Ekonomide 2020 yılında büyüme olacağını dile getiren Tatar, teşvik programlarının devam ettiğini söyledi ve doymuş sektörlere daha çok teşvik verilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Üretmek ve gelişmek için de nasıl katma değer yapılması gerektiği konusunda da çalışma yaptıklarını söyleyen Tatar, Maliye Bakanlığı verilerine göre de ekonomik olarak 2020 yılında çok daha fazla verim alınacağını belirtti.

Tatar, sivil hizmet görevlisi ve polis alımı konusuna da değinerek, ülkenin güvenliği ve huzuru için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

“TEKNOLOJİ VE ALTYAPIYA YAPILACAK YATIRIMLA ÜLKE GÜVENLİĞİ ARTIRILACAK”

Başbakan Ersin Tatar, polis alarak insan kaynaklarına yapılacak takviyenin yanı sıra teknoloji ve altyapıya yapılacak yatırımla ülke güvenliğinin artırılacağını söyledi. Türkiye’den trafik konusunda eğitim vermek üzere getirilen uzmanlarının polis teşkilatına destek verdiğini kaydeden Tatar, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın desteğiyle de güvenliğin sağlanması konusunda çalışmalar yapılacağını belirtti. 

Konut, turizm ve eğitim sektöründe lokomotifi sağlamak olduğunu söyleyen Tatar, yapılan düzenlemelerle öğrenci sayısının yüz binin üzerinde olmasının ve turizmde de yatak kapasitesinin artmasıyla sektörün önünün açılmasının önemini vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Teminatla serbest bırakılan Altınbaş: "Bu tamamen düzmece bir olay"
image Teminatla serbest bırakılan Vakkas Altınbaş, mahkeme çıkışı basın mensuplarına açıklamada bulunarak, "Tamamen bir dolandırıcılığa kurban gidiyorduk. Bu tamamen düzmece bir olay" iddialarında bulundu.
Ticaret Odası'ndan 15 Kasım mesajı
image Kıbrıs Türk Ticaret Odası, 15 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Akıncı: "Türkiye ile yakın işbirliği ve kardeşçe dayanışmamızı sürdürmeye dev...
image Cumhurbaşkanı Akıncı, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı töreninde konuşma yaptı... Akıncı, "Türkiye ile yakın işbirliği ve kardeşçe dayanışmamızı sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.