Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Ekim 2019, Salı 13:12
banner

KTAMS'tan 'af' eleştirisi: "Yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin sayısının artmasına neden oluyor"

KTAMS'tan 'af' eleştirisi: Yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin sayısının artmasına neden oluyorKıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Bengihan, yapılan 'af çıkacak' açıklamalarını eleştirerek "Süreklilik haline gelen aflar, yeni af beklentisi ile yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin sayısının artmasına neden oluyor... Bu, yükümlülüğünü yerine getiren insanlara karşı da büyük bir haksızlık ve saygısızlık” ifadelerini kullandı.
Paylaş  
2
3
2
0

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, hükümetten  “popülist” bir yaklaşımla af çıkarmak yerine, Sosyal Sigortalar Dairesi’nin etkin tahsilat yapabilmesi için kalıcı çözümler beklediklerini kaydetti. 

Süreklilik haline gelen afların, yeni af beklentisi ile yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin sayısının artmasına neden olduğunu ifade eden Bengihan, bunun, yükümlülüğünü yerine getiren insanlara karşı da büyük bir haksızlık ve saygısızlık olduğunu vurguladı. 

Bengihan yaptığı yazılı açıklamada, siyasetçilerin koltuklarını koruma uğruna yıllardır izledikleri popülist politikalar neticesinde ülkedeki birçok  kurumun batma noktasına geldiğini savundu.  

Ülkeye giriş çıkışların kontrol altında olmamasına bağlı olarak ortaya çıkan kayıt dışı çalışma yaşamı, gerçek kazanç üzerinden yatırım yapılmaması ve sık sık gündeme gelen aflar nedeniyle Sosyal Sigortalar Dairesi’nin gelir-gider dengesinin her geçen gün kötüye gittiğini ileri süren Bengihan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“İnsanların gerek çalışma, gerekse emeklilik  yaşamlarını doğrudan ilgilendiren bir kurum olan Sosyal Sigortalar Dairesi popülist uygulamalarla batağa sürüklenmektedir. Hükümetler yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerle ilgili önlem almak yerine kurumu sürekli borçlandırarak günü kurtarma yoluna gitmektedirler.

Özersay, hükümete gelmeden önce, 21. 9.2016 tarihinde yapmış olduğu bir açıklamada ‘sigorta affının kayıt dışılığı teşvik edeceğini, sigortaları daha da bir batma noktasına getireceğini ve sorunların daha da artacağını, yatırımlarını zamanında yapan insanların sisteme küstürülecekleri endişesi taşıdığını’ belirtmesine rağmen ortağı olduğu şimdiki hükümetin 19 yıl geriye dönük af çıkarma kararına ortak olması ülkemizde siyasetin geldiği noktayı açıkça göstermektedir.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

İçişleri Bakanlığı, GKK ve PGM bütçeleri Komitede görüşülecek
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi'nde, İçişleri Bakanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ve Polis Genel Müdürlüğü Bütçeleri görüşülecek.
Muhtarlar el açmaktan bıktı, gözleri bütçede!
image Çoğu kez tam gün çalışan ve devletten aldığı Bin 700 TL'lik katkı ile adeta vatandaşa el açan 250'ye yakın "seçilmiş muhtarın" gözü, devlet katkısının yüzde 80'e kadar artırılması öngörülen bütçe görüşmelerinde...
KKTC bayrağı yakanların kimlikleri belirlendi
image KKTC bayrağını yakanların kimlikleri belirlendi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.