Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Ekim 2019, Salı 14:12
banner

"Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı - 2019" Perşembe günü gerçekleştirilecek

Sivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı - 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecekSivil Savunma Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı - 2019, 24 Ekim Perşembe günü yapılacak.
Paylaş  
5
6
5
0

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Sivil Savunma, Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı 2019, bu yıl İskele/Boğaz bölgesinde, 24 Ekim Perşembe günü 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, tatbikat; afet ve acil durumlarda görevleri olan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı kadrolu personeli, Halk Örgütü personeli, KKTC afet yönetimi sistemi içerisinde yer alan kamu/özel kurum/kuruluşların yanı sıra Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’ne (IUSARC) üye yerel üniversitelerin arama kurtarma kulüp öğrencilerinin katılımı ile düzenleniyor.

Tatbikatın amacının, ülkedeki Afet Acil Durum Yönetimi Sistemi içinde yer alan tüm kurum ve kuruluşların hazırlık seviyesini denemek, bu gibi hallerde işbirliği ve koordinasyonu geliştirmek, Afet ve Acil Durum hallerine yönelik farkındalık yaratmak, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve yardımlaşmayı artırarak, tespit edilecek eksikliklerin giderilmesini sağlamak olduğu kaydedildi. 

Tatbikat, 24 Ekim tarihinde 14.00-17.00 saatleri arasında İskele/Boğaz'da "Seçkin Gözlemci Günü"  faaliyetlerinin icrasıyla gerçekleştirilecek. 

Seçkin gözlemci gününde; bina enkazından kazazede kurtarma, atlama yatağı ile kurtarma, ev yangınlarının söndürülmesi, sedye ile kurtarma, tünelle üst kattan kurtarma, kurtarma kemeri ile kurtarma, sırtta indirme, duman dolu odadan kurtarma, tırmanma motoru ile binaya çıkma ve aşağıya köprü kurma, hidrolik itfaiye merdiveni ile kurtarma, trafik kazasına müdahale ve triaj, KBRN uygulaması, şüpheli pakete müdahale, kuyudan kurtarma, altyapı tamir çalışmaları, denize düşen araçtan kurtarma ve emare arama, denizde yangına müdahale ve deniz kirlenmesine müdahale, helikopter ve gemiyle mülteci kurtarma faaliyetleri icra edilecek. 

Tatbikat, mobil hizmet birimleri ve ünitelerin gezilmesinin ardından, protokol ve diğer izleyicilere sahra mutfağında pişen yemeğin ikram edilmesiyle son bulacak. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan: "Yeni KKTC sürüş ehliyeti taslağı şek...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yaptığı sosyal medya paylaşımında yeni KKTC sürüş ehliyeti taslağının son şekillendiğini duyurdu.
Atakan: "Lefkoşa - Girne yolundaki hız kamerası devrede ve gayet iyi hasılat ...
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan katıldığı TV programında yol projelerini anlattı. Atakan, Lefkoşa - Girne yolundaki hız kamerasının devrede olduğuna ve gayet iyi hasılat yaptığına dikkat çekti.
44 Milyon 360 Bin 900 TL'lik Cumhurbaşkanlığı ve 3 Milyon 323 Bin 400 TL'lik ...
image Cumhuriyet Meclisi Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesi, Bütçe görüşmelerini tamamladı. 44 Milyon 360 Bin 900 TL'lik Cumhurbaşkanlığı ve 3 Milyon 323 Bin 400 TL'lik Ombudsman bütçesi, oy birliği ile kabul edildi.