Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Ekim 2019, Çarşamba 11:01
banner

Baybars: "Birlikte daha güçlüyüz"

Baybars: Birlikte daha güçlüyüzİçişleri Bakanı Baybars, Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin Üye Belediyeler Toplantısı'nda yaptığı konuşmada “birlikte daha güçlüyüz” mesajı verdi.
Paylaş  
2
4
2
0

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliğinin ev sahipliğinde gerçekleşen Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Üye Belediyeler Toplantısına katıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Üye Belediyeler Toplantısı’nda konuşan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin Yönetim Kurulu Toplantısının KKTC'de gerçekleştirilmesinin hem yerel yönetimlerin güçlendirilmesi hem de Türk Dünyası arasındaki sarsılmaz bağların güçlendirilmesi açısından son derece önemli olduğunun altını çizdi.

Baybars, "Türk dünyası arasında bulunan mevcut kültürel, tarihi bağlar gerçekten sarsılmazdır ve Türk dünyasının ortak çıkarları, hep bir arada dayanışma ve yardımlaşmayı gerektirir. Özellikle yerel yönetimler konusundaTürk Dünyası Belediyeler Birliği'nin derin tecrübeleri olduğu hepimizin malumudur" dedi.

Baybars, KKTC'nin, yerel yönetimler konusunda reform yapma çalışmaları çerçevesinde üzerinde oluşturmaya başlanan çalışma planında Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin tecrübelerini ve bilgi birikimlerini paylaşmaktan her zaman mutluluk duyduklarını belirtti.

İçişleri Bakanı Baybars,"Hem yerelde hem merkezde Türk dünyası ile ortak projeler geliştirmek, iş birliğimizi güçlendirmek, derin ve tarihi kültürel bağlarımızı bu anlamda geliştirerek, ortak bir vizyonla veya yenilikçi anlayışla hayata bakmak bizim için son derece önemli" şeklinde konuştu.

Baybars, bakanlık olarak hiçbir belediyenin yerelde idari özerkliklerine müdahale etmeden, belediyelerin kendi güçlerini elinde tutmaları ve yerel demokrasinin en temelinde yer alan güçlü belediyelerin oluşmasına katkı sağlama konusunda belediyelerle hareket etmeyi görev bildiklerini söyledi.

Bakan Baybars, bu amaçla belediyelerin güçlenmesi, kendi gelirlerini yaratarak KKTC halkına daha iyi hizmet vermeleri için merkezi hükümet olarak katkı koymaya hazır olduklarını kaydetti.

İçişleri Bakanı Baybars, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Toplantısının KKTC'de gerçekleştirilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını, KKTC ile Türk Dünyası arasında çok derin ve sarsılmaz kültürel bağların olduğunu söyledi. İçişleri Bakan Baybars, konuşmasını “Birlikte Daha Güçlü, Daha İyiyiz” diyerek sonlandırdı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Özersay: "Kurumlar üzerinde şaibe yaratmayın..."
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugünkü çalışmalarını tamamladı. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konuşmasında, "Yapılan sınav adildir, kurumlar üzerinde şaibe yaratmayın" uyarısında bulundu.
Hava sıcaklığı hafta boyunca 23 - 26 derece
image Hava sıcaklığı hafta sonuna kadar 23 - 26 derece dolaylarında olacak.
"Barış ve yeniden birleşme için" iki toplumlu kitlesel etkinlik yapılıyor
image "Barış ve yeniden birleşme için" iki toplumlu kitlesel etkinlik yapılıyor. 22 Kasım'da Cumhurbaşkanı Akıncı ve Rum Lider Anastasiadis'e deklarasyon verilecek.