Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Kasım 2019, Perşembe 23:01
banner

Özersay, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürünün görevden alınması ile ilgili açıklama yaptı

Özersay, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürünün görevden alınması ile ilgili açıklama yaptıDışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, yaptığı sosyal medya paylaşımında, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürünün görevden alınması ile sahte bilet yoluyla kurumu zarara uğrattığı iddia edilen şahıs arasında bir bağlantı olmadığını belirtti.
Paylaş  
4
5
4
0

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürünün görevden alınması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Sahte bilet yoluyla kurumu zarara uğrattığı iddiasıyla bir çalışanın polis tarafından gözaltına alınması arasında bizim açımızdan bir bağlantı bulunmuyor” ifadelerine yer veren Özersay’ın paylaşımı şöyle:

“Geçtiğimiz gün kamuoyu ile paylaştığımız sahte bilet hadisesi ile ilgili olarak yasal süreç devam ediyor. Bu yanlışın ortaya çıkarılmasında ve yasal sürecin başlatılmasında Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Güzelyurt Şubesinde görevli olan arkadaşlarımızın önemli bir katkısı olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Öte yandan bazen birbiriyle ilgili olmayan olaylar, ilgiliymiş gibi ele alınır ve yanlış bir algı oluşur. Kimsenin hakkını yemek istemem ve kimseyi de zan altında bırakmayı doğru bulmam o nedenle bir konuya açıklık getirmeliyim: Eski Eserler ve Müzeler Dairesi müdürünün görevden alınması ile sahte bilet yoluyla kurumu zarara uğrattığı iddiasıyla bir çalışanın polis tarafından gözaltına alınması arasında bizim açımızdan bir bağlantı bulunmuyor. Sayın Müdürün görevden alınma işlemi, bahsedilen olaydan önce gerçekleşmiştir. Geçtiğimiz hafta başlatılmış olan görevden alma işlemi bu hafta başında ve sözü edilen olay olmazdan önce tamamlanmıştır.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar yarın İstanbul'a gidiyor
image Başbakan Ersin Tatar, çeşitli temaslarda bulunmak ve FOX TV'nin KKTC Özel programına katılmak üzere yarın sabah İstanbul'a gidiyor.
Oğuz, AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'u ziyaret etti
image Ankara'da temaslarda bulunan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'u ziyaret etti.
Senin: "Bir ay içinde cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik daha net bir şey söyl...
image HP Genel Sekreteri Yenal Senin, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik daha net bir açıklamanın tahmini olarak bir ay içinde yapılabileceğini kaydetti.