Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2019, Cuma 15:20
banner

Turanlı '25 kuruş borcum yok' dedi, yöneticileri taksitlendirmek için Bakanlığı ziyaret etti

Turanlı '25 kuruş borcum yok' dedi, yöneticileri taksitlendirmek için Bakanlığı ziyaret etti'Kuruş borcum yok' diye övünen, ancak Kıbrıs Postası'nın haberi üzerine 10 milyon TL'yi bulan borcu olduğu ortaya çıkan Turanlı'nın sahibi olduğu Ercan Havalimanı işletmecisi Taşyapı Group’un yöneticilerinin bu kez de, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını ziyaret ederek, borçlarını yapılandırmaya çalıştığı öğrenildi...
Paylaş  
7
8
7
2

Kıbrıs Postası

“Devlete 25 kuruş borcum yok, yalan dolan” diye açıklama yapan Ercan Havalimanı işletmecisi Taşyapı Group’un sahibi Emrullah Turanlı’nın 8-10 milyon TL’yi bulan Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı borcu olduğu ortaya çıktı.

Kıbrıs Postası’nın konuya dair bir dizi haberleri üzerine Turanlı’nın sahibi olduğu Taşyapı Group’un yöneticileri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını ziyaret etti. Taşyapı Group’un yöneticilerinin bakanlığa yaptığı ziyaretin amacının 8-10 milyon TL’yi bulan borçlarını yapılandırmak için olduğu ise dikkat çekiyor.

Öte yandan Emrullah Turanlı daha önce de ihale şartnamesi gereği 16 milyonluk KDV’yi ödememiş, ‘alınmaması gerekliğini’ iddia etmiş ve konu devlet tarafından mahkemeye intikal etmişti. Mahkeme kararı ile 16 milyonu ödemek zorunda kalan Turanlı, bu mahkeme kararına rağmen şimdi yine devletin tahakkuk ettiği “kar payı alacağını” öderken 6 milyonluk KDV’sini ödemedi…

Turanlı geçtiğimiz günlerde Yenidüzen Gazetesi’nin Kıbrıs Postası’nın  ilgili haberini sorması üzerine “Benim Kıbrıs devletine 25 kuruş borcum olmadı. Tüm borçlarımı günü gününe ödedim, kimseye borcum yok.  44 yıldır yapılmayanı yapıyorum, bu halka hizmet veriyorum. Hiç kimseyle sorunum yok.  Süreç devlet tarafından inceleniyor” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye’den bir heyetin geldiği ve Bakanlığa bağlı Vergi Dairesi ile görüştüğü, Türkiye’de olan KDV alınmaması uygulamasının burada da hayata geçmesinin empoze edildiği iddialarına ilişkin ise Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu “Türkiye’den ekipler buradaydı ama bütçeyi konuştuk. Yasalar herkese çalışır, şahıslara özel uygulamalar yapmadık. Türkiye’den heyetler geldi evet ama böyle bir konu konuşulmadı” şeklinde konuşmuştu.  

Turanlı’nın 2019 3. dönem ciro paylaşımı yaklaşık 39 milyon TL iken, yine KDV hariç ödeme yapmış ve yaklaşık 6 milyon TL daha devlete borçlanmıştı. Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığına da borcu olan Turanlı’nın “5 kuruş borcum yok” açıklaması şaşkınlık yarattı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
8 Kasım 2019, Cuma
Remzi Ünal         - Mağusa
İnsan kendisinde hangi özellik yoksa onunla övünür zaten. Dünyanın yazılı olmayan kurallarından birisidir bu.

8 Kasım 2019, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Bu ne curet be amma! Cekin be altindan Ercan'i, goresiniz nasil 2 dakikada adam olur, tipis tipis gelir oder! Ama "Devlet" de Devlet olsa!

banner
banner
banner
banner
banner

Saner: "Genel Başkan Ersin Tatar'la bu ay içinde bir Avrupa Birliği kentini z...
image Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ersan Saner, Genel Başkan Ersin Tatar'la bu ay içinde bir Avrupa Birliği kentini ziyaret ederek, bir dizi temasta bulunacaklarını açıkladı.
Özersay: "Kurumlar üzerinde şaibe yaratmayın..."
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugünkü çalışmalarını tamamladı. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay konuşmasında, "Yapılan sınav adildir, kurumlar üzerinde şaibe yaratmayın" uyarısında bulundu.
Hava sıcaklığı hafta boyunca 23 - 26 derece
image Hava sıcaklığı hafta sonuna kadar 23 - 26 derece dolaylarında olacak.