Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2019, Cuma 09:40
banner

Başbakan Tatar'a 'Stratejik Vizyon Sahibi Devlet Adamı' ödülü

Başbakan Tatar'a 'Stratejik Vizyon Sahibi Devlet Adamı' ödülüBaşbakan Tatar'a İstanbul'da 'Stratejik Vizyon Sahibi Devlet Adamı' ödülü takdim edildi.
Paylaş  
4
5
4
2

Başbakan Ersin Tatar’a, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından Stratejik Vizyon Sahibi Devlet Adamı ödülü takdim edildi.  

İstanbul temasları çerçevesinde 38’inci İstanbul Kitap Fuarı’nı ziyaret eden, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı’ya demeç veren Tatar, daha sonra 5. İstanbul Güvenlik Konferansı Gala Yemeği’ne ve Stratejik Vizyon Ödülleri Töreni’ne katıldı. Yemek ve Ödül Töreni’ne, TASAM tarafından düzenlenen "İstanbul Güvenlik Konferansı"nda açılış konuşması yapan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars da katıldı.

Tatar’a burada Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından bu yıl 12’ncisi verilen Stratejik Vizyon Ödülleri kapsamında kendisine verilen “Stratejik Vizyon Sahibi Devlet Adamı Ödülü” takdim edildi. 

Tatar’a ödülünü TASAM Başkanı Süleyman Şensoy takdim etti. KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti’nin iyi günde ve kötü günde gönül bağı olduğuna işaret eden Şensoy, KKTC’nin çok güçlü bir devlet altyapısı olduğunu ve ileride çok önemli yerlere geleceğini kaydetti.

Başbakan Ersin Tatar’ın “yeni bir kabineyle çok vizyoner şekilde göreve başladığını” ifade eden Şensoy, daha önce dünyadan çeşitli liderlere verilen bu ödülü kabul ettiği için Ersin Tatar’a teşekkür etti.

Etkinlikte GAÜ ve KAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar da İş İnsanı Ödülü aldı. 

BAŞBAKAN TATAR 

Başbakan Ersin Tatar da, ödülü alırken yaptığı konuşmada kendisini bu ödüle layık gördükleri için teşekkür etti.

KKTC’nin bölgede barışın huzurun ve istikrarın simgesi olduğuna vurgu yapan Başbakan Tatar, Doğu Akdeniz’deki doğal kaynaklarda Kıbrıslı Türklerin ve Türkiye’nin sahip olduğu haklara işaret etti.

Tatar, bu ödülü Kıbrıs Türk halkı adına aldığını kaydetti.

Başbakan Tatar, 00:55 uçağı ile İstanbul’dan yurda döndü.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
4
 
0
 
7
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
1
9 Kasım 2019, Cumartesi
Kemal         - Girne
Polipeck şirketinin paralarını İsviçre ye kim kaçırdı?
Türkiye de hayali koyun ihracatı yoluyla vergi kaçırmaktan kimelere dava açılıp mahkemeye verildi?
Kulaksız 5 sitesinde ipotekli arazi üstüne yapılıp İngilizlere satılan evlerin parasını aldıktan sonra İngiliz ev sahiplerini evden attıran şirketin direktörü kimdi?
Girne çevre yolu üzerindeki 65 dönümlük Türk malı araziyi 500 bin sterline kim kapattı?
STRATEJİK....

8 Kasım 2019, Cuma
ahaahhaa         - LEFKOŞA
Bayram değil,seyran değil eniştem beni niye öptü.!!!!
Şaka gibi acaba bu merkeze ne kadar katkı yaptı Başbakanlık da bu ödülü verdiler.

banner
banner
banner
banner

İKYD: "Mobbingle ilgili gerekli yasal düzenlemeler ivedilikle yapılmalı"
image İKYD, mobbingle ilgili gerekli yasal düzenlemelerin ivedilikle yapılması gerektiğine işaret etti.
Başbakan Tatar yarın İstanbul'a gidiyor
image Başbakan Ersin Tatar, çeşitli temaslarda bulunmak ve FOX TV'nin KKTC Özel programına katılmak üzere yarın sabah İstanbul'a gidiyor.
Oğuz, AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'u ziyaret etti
image Ankara'da temaslarda bulunan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'u ziyaret etti.