Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2019, Cuma 16:30
banner

"İskele - Çayırova ve Kuzey Lefkoşa çevre yolu TC Karayolları tarafından programlanıyor"

İskele - Çayırova ve Kuzey Lefkoşa çevre yolu TC Karayolları tarafından programlanıyorDevam eden ve hedeflenen yol projeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Bayındırlık Ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, "yarım kalan İskele - Çayırova ve Kuzey Lefkoşa çevre yolu TC Karayolları tarafından programlanıyor" dedi.
Paylaş  
6
6
6
1

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yarım kalan Türkiye Cumhuriyeti kaynaklı projelerden ara emri sorunları çözümlenen İskele - Çayırova ve Kuzey Lefkoşa Çevreyolu projelerinin asfaltlama ve benzeri işlemlerinin programlandığını ve yılsonuna kadar belli bir ivmenin yakalanmasının planlandığını kaydetti. 

Atakan, ülke genelinde sorunlu yol aydınlatmalarıyla ilgili tamir ve bakım keşfi doğrultusunda Maliye Bakanlığı’na bloke talebi yapıldığını ifade ederek  “Talebimizin karşılanması durumunda Kıb-Tek ile iş birliği içinde ana arter aydınlatma sorunları da 1 ay içerisinde çözümlenebilecek” dedi. 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, karayollarında devam eden ve yakın gelecekte başlaması hedeflenen çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. 

Atakan kısıtlı imkanlar olmasına rağmen 2019 sonuna kadar bir çok sorunlu noktada acil tamir ve bakım onarım başlatıldığını ve projelendirildiğini kaydederek, acil tamirler yanında oto korkuluk, yol çizimi, tabela ve aydınlatma eksikliklerine yönelik bazı adımlar atıldığını ifade etti. 

Atakan bu çerçevedeki çalışmaları şöyle sıraladı:

“Ercan Yonca Kavşağı ile İskele arasındaki yol genelinde bakım onarım çalışmaları başladı. Bu güzergahta yer alan çökme, deformasyonlar giderilmeye ve temel takviyeli asfalt yenileme çalışmaları sürüyor. 

Karpaz bölgesi Kalecik-Çayırova bölgelerinde acil tamir ve bakım onarım çalışmaları başladı. Bu çalışmaların devamında Ziyamet, Ziyamet-Kaleburnu Yolu, Yeni Erenköy ve Yedikonuk bağlantı yollarında genel bakım onarım çalışması yapılacak. 

İnönü-Vadili yolu bakım onarım ihalesi dün itibariyle tamamlandı ve çalışmalar yer teslimine müteakip başlayacak. Dağyolu, Şirinevler, Kozanköy, Ağırdağ, Alemdağ ve civarı genel tamir ve bakım onarım ihalesi yapıldı. Bu noktalardaki çalışmalar başlıyor. 

Doğancı Çemberi-Yeşilyurt arası, Yeşilyurt-Lefke, Lefke-Genikonağı acil tamir ve bakım onarım ihalesi sonuçlandı. Bu noktalardaki yenileme ve onarım çalışmaları başlıyor. 

Girne Batı Çevre Yolu I. Etap ihalesi açıldı. İhale sürecine müteakip çalışmalar başlayacak.

Lefkoşa Dr. Fazıl küçük Bulvarı Fuar Kavşak sinyalizasyon ve kavşak düzenlemesi ihalesi hazırlanıyor. İhale süreci sonrası kavşağın dönüşümü çalışması başlayacak. 

Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı genel tamir ve bakım onarım ihalesi hazırlanıyor. İhale sonrası bulvarın sorunlu noktalarına yönelik çalışmalar başlayacak. 

Lavinium Sitesi giriş-çıkış ayrılma ve katılım şeritleri yapımı maliyet hesaplaması (keşif)/proje çalışması tamamlanıyor. Bunu takiben hemen ihale sürecine geçilecek.

Ercan Havalimanı girişindeki çemberden Gaziköy yönüne doğru olan güzergâhtaki genişletme ve yenileme projelendirmesi tamamlandı, ihale süreci başlıyor.” 

Güzelyurt-Kalkanlı arasındaki güzergahın yaya, bisiklet yollarını da içerecek bir şekilde yeniden planlanması düşüncesi çerçevesinde Güzelyurt Belediyesi ve ODTÜ KK Kampusu ile ortaklaşa proje çalışması başlayacağını kaydeden Atakan,  proje çalışmasının tamamlanmasına müteakip ilgili güzergahta çalışmaların başlayacağını belirtti. 

Bakan Atakan, oto korkuluk, yol çizimi ve tabela eksikliklerine yönelik açılan genel ihalenin sonuçlandığını ifade ederek  gelecek hafta  itibarıyla çalışmalara başlanacağını bildirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Kasım 2019, Cumartesi
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Herhalde KKTC Karayollari tarafindan planlaniyor diyecekti Sn. Bakan da KK tarafi eksik kaldi! Ya da bizim oyle bir birimimiz yoktur da TC'ye muhtac kaldik! Helal osun size be!

banner
banner
banner
banner

CTP yarın DİSİ'yi ziyaret edecek
image CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yarın Güney Kıbrıs'ta DİSİ partisini ziyaret edecek.
Dr. Küçük Vakfı'ndan Başbuğ ve Dündar'a kitap hediyesi
image Dr. Küçük Vakfı, "Bir Toplumun Milletle Buluşması - Atatürkçülük ve Kıbrıs Türkü" paneline katılan emekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile gazeteci yazar Uğur Dündar'a kitap hediye etti.
Altınbaş davası: Zanlı Mehmet Akacan dava sırasında bayıldı
image Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme suçlarından tutuklanan ve bugün ikinci kez yargıç karşısına çıkartılan 7 kişiden biri olan Bulut Akacan’ın babası Mehmet Akacan, dava sırasında bayıldı.