Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 8 Ocak 2019, Salı 12:19
banner

Erdoğan'dan İmamoğlu'na Kıbrıs heykelindeki Makarios eleştirisi

Erdoğan'dan İmamoğlu'na Kıbrıs heykelindeki Makarios eleştirisiTürkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'nun yaptırdığı Kıbrıs heykelinde Makarios'un yer almasını eleştirdi.
Paylaş  
15
12
15
1

TC Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü'nde yaptırdığı Kıbrıs heykelinde, Ada'daki Türklerin katledilmesini savunan Makarios'a yer verilmesi konusuna değindi.

"AYNI HASTALIKLI ZİHNİYETİN ÜRÜNÜDÜR"

Erdoğan konuyla ilgili olarak, "bunların İstanbul Büyükşehir adayının Kıbrıs'la ilgili yaptırdığı heykele, adadaki tüm Türklerin katledilmesini savunan Rum liderin koyulması aynı hastalıklı zihniyetin ürünüdür. Sorsanız Gazi Mustafa Kemal'in 'Yurtta sulh, cihanda sulh' sözüyle açıklamaya çalışırlar. Gazi, bunlara yurtta sulhu ülkenizdeki düşmanları yükselterek yapın dememiştir." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Erdoğan, "Bu heykeldeki Kıbrıs türkü temsilcisinin yüzünün tahrip edilmiş olması da ayrı bir garabet örneğidir" ifadelerine yer verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
8 Ocak 2019, Salı
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Makarios’un ve Birleşmiş Milletlerin de bulunduğu o rölyef Kıbrıstaki Türklerin varlığını, haklarını belgeleyen en önemli anlaşmanın imza törenini betimler. Bu ayni zamanda Türkiyenin de Kıbrıstaki haklarını kayda geçiren en önemli ve güncel anlaşma dizisinin imza törenidir. Yani bu olay Türkiye için de çok önem arz etmektedir. Bu anlaşmayı tek taraflı olarak bozup değiştirmeye çalışan Makarios’un o rölyefte anlaşmayı imzalarken yer alması tarihin bilinmesi ve doğru öğrenilip gerekli dersin çıkartılması açısından bulunması yerindedir. Tarih doğru bilinmediğinde ise malesef Kıbrıs Türk Halkının ve Türk Halkının çok şey borçlu olduğu Dr. Küçük’ün rölyefine de görüldüğü üzere tahribat yapılır.... Tarihini doğru bilen mi yoksa hiç bir şey bilmeyip her şeye gözü kapalı atlayan nesillere mi ihtiyacımız var? Siyasilerin bu noktada çok hassas olmaları gerektiğine inanırım. Ne yazık ki siyasi tansiyonların yükseldiği zamanlarda doğru olandan ve sağduyudan uzaklaşılıp bazı değerler çok kolay yıpratılabiliniyor.....

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Avrupalı Türklerden Türk Hava Yollarına çağrı, fiyatları düşürün
image Fahiş fiyatlara yükselen yaz sezonu biletleri Avrupalı Türkleri isyan ettirdi ve Gurbetçiler Türk Hava Yollarına çağrı yaptı. Fiyatları makul ve ödebilir yapın #HepbirlikteTürkiyeyeUçalım dediler.
Babasının yasını gözyaşları içinde anlattı
image Rumların 1963 yılında Kıbrıslı Türklere karşı yaptıkları katliamda eşini ve üç çocuğunu şehit veren Tuğgeneral Nihat İlhan'ın oğlu Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, bab...
TC Dışişleri'nden Doğu Akdeniz ve Kıbrıs tepkisi: "Reddediyoruz!"
image TC Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi bildirisinde Ege, Doğu Akdeniz, Kıbrıs'a ilişkin uluslararası hukuka aykırı ifadeleri reddediyoruz" denildi.