Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 1 Nisan 2019, Pazartesi 02:27
banner

İmamoğlu: "Aramızdaki fark 29 bin 408. Aradaki farkın kapanma ihtimali kalmadı, kazandık"

İmamoğlu: Aramızdaki fark 29 bin 408. Aradaki farkın kapanma ihtimali kalmadı, kazandıkEkrem İmamoğlu, CHP sistemine giren verileri kamuoyuyla paylaştı ve seçimi kazandıklarını söyledi.
Paylaş  
6
3
7
0

Kıbrıs Postası

Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

“Şu an saat sabaha karşı 02.21. 3 saati aşkın süredir AA giriş yapmamaya devam etmektedir. Üzülerek cümlelerimi tekrarlayacağım. AA görevini yapmayarak Türkiyemizin demokrasi sürecindeki en önemli kurumlardan birisi olarak vazifesini yerine getirmemiştir. Kınamamı yineliyorum. Kurum olarak yaşattıkları Türkiye tarihine acı bir not olarak düşülecektir. Türkiye’nin tarihi kurumlarıyla çok güçlü bir yol yürüyüşü olmazsa ciddi sıkıntılar başgösterir. AA yetkililerine, bakanlıkları göreve çağırıyoruz. Toplumu bilgi alma hakkından mahrum etmeye kimsenin hakkı yoktur. Türkiye’nin hiçbir kamu kurumu siyasallaşamaz. Bu anlamda herkesi göreve davet ederken AA’yı kınıyor, gerekli işlemlerin yapılacağını da belirtiyorum. Bir heyetimiz de AA’ya gitti.

En önemli konu, sahada büyük rol üstlenen, görev alan tüm arkadaşlarıma yapacağım çağrıdır: İlçe seçim kurullarındaki arkadaşlarım süreç tamamlanana kadar nöbet tutmalarını ve asla terk etmemelerini söylemek istiyorum. Şu anda tüm dünya bizi izliyor. Keşke dünyaya şu anda İstanbul seçimini açıklayabiliyor olsaydık resmi kurumlar tarafından. Sn. Cumhurbaşkanı ve diğer kişilerin de açıklamalarını dinledik. Her birinden bizi ikna edici cümleler duymak istedik. Gelmediği için açıklamamamızı yapıyoruz.

31 bin 186 sandıktan 30 bin 86’sı genel merkezimizin bilgi işlem sistemine girmiş durumdadır. Girilmeyen 100 sandık var. 1 sandıkta 300 civarında oy var. Ortalama hesaba göre %85 civarında geçerli oy var. Giren 30 bin 86 sandıkta aramızdaki fark 29 bin 408’dir. Yani biz öndeyiz. 4 milyon 155 bin 966 bizim sistemimizde benim aldığım oy olarak girilmiştir. Rakibimiz 4 milyon 126 bin 558’dir. Yakın zamanda bir açıklamamız daha olacak. Kalan sandıklar da ortalama 25 bin 500 geçerli oy olacaktır. Aradaki farkın kapanma ihtimali şu saat ihtimaliyle kalmamıştır. İstanbul ve Türkiye’ye duyurmak isterim ki bizim verilerimiz üzerinden İstanbul’u kazandığımız ortadadır”.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
1
 
2
 
1
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

ABD heyeti Türkiye'ye geliyor
image ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey başkanlığındaki heyet pazartesi günü Ankara'ya gelecek.
Anayasa Mahkemesi'nden Atilla Taş kararı
image Anayasa Mahkemesi, tahliye olduğu halde yeniden tutuklanan şarkıcı Atilla Taş hakkında hak ihlali kararı verdi.
Mersin'de 20 Temmuz dolayısıyla törenler düzenlenecek
image Mersin'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 45'inci yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenlenecek.