Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 9 Mayıs 2019, Perşembe 16:52
banner

TC Milli Savunma Bakanlığı: "Anadolu Yıldızı Tatbikatı KKTC'nin de katılımıyla devam ediyor"

TC Milli Savunma Bakanlığı: Anadolu Yıldızı Tatbikatı KKTC'nin de katılımıyla devam ediyorTürkiye Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "TSK, Jandarma, Sahil Güvenlik ve KKTC unsurlarının katılımıyla gerçekleştirilen Anadolu Yıldızı-2019 Arama Kurtarma Tatbikatı başarılı şekilde devam ediyor" denildi.
Paylaş  
4
4
2
0

Kıbrıs Postası-Sosyal Medya

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sosyal medya ve sitesinden yapılan açıklamada, TSK, Jandarma, Sahil Güvenlik ve KKTC unsurlarının katılımıyla gerçekleştirilen Anadolu Yıldızı-2019 Arama Kurtarma Tatbikat’ının başarılı şekilde devam ettiği duyuruldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TSK, Jandarma, Sahil Güvenlik ve KKTC unsurlarının katılımıyla gerçekleştirilen Anadolu Yıldızı-2019 Arama Kurtarma Tatbikatı, İzmir/Menemen Dumanlı Dağı mevkiinde başarılı şekilde devam ediyor. Anadolu Yıldızı-2019 Müşterek Fiilî Arama Kurtarma Tatbikatı devam ediyor.

Ege Denizi'nin uluslararası sularında bulunan Türk Arama Kurtarma Bölgesi'nde gerçekleşen tatbikatın bir diğer ayağı da İzmir'in Menemen ilçesindeki Dumanlı Dağı Mevkii'nde gerçekleştiriliyor. Bu bölgedeki tatbikata Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait 1 arama kurtarma helikopteri, Hava Kuvvetlerimize ait 1 arama kurtarma uçağı ve 2 arama kurtarma helikopteri, Jandarma Genel Komutanlığından 1 JÖAK Dağcılık Timi ve 1 arama kurtarma helikopteri iştirak etti. Senaryoya göre, İzmir ili Menemen ilçesi, Dumanlı Dağı mevkiinde tırmanış yapan dağcıların kaybolması üzerine arama kurtarma faaliyeti başlatıldı.

Dumanlı Dağı mevkiinde üç ayrı bölgede gerçekleşen arama kurtarma faaliyetlerinde kaybolan dağcıların kamp bölgesinde bulunamaması üzerine Jandarma Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi, TSK Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nden yardım talebinde bulundu. Bunun üzerine Hava Kuvvetlerimize ait Arama Kurtarma Uçağı bölgede keşif uçuşları gerçekleştirirken, Jandarma'ya ait timler de karadan arama kurtarma faaliyetine başladı.

Kara, Hava ve Jandarma'ya ait unsurlar koordinasyon içinde kaybolan dağcıları başarılı şekilde kurtararak nakliye etti.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Karlov suikastı sanığı Kötüce: "Büyükelçinin korumasız gezdiği gizli bir bilg...
image Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı sanıklarından eski BTK çalışanı Hüseyin Kötüce, "Büyükelçinin korumasız gezdiği gizli bir bilgi değil. Kamuoyuna açık bir bilgidir. Ben FETÖ üyesi olsam böyle ses ge...
TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Doğu Akdeniz'e dördüncü gemiyi de göndereceği...
image Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Doğu Akdeniz'de üç gemimiz var, dördüncü gemiyi de göndereceğiz" dedi.
Türkiye'nin 4. Araştırma Gemisi yola çıkıyor
image Türkiye Cumhuriyeti  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Oruç Reis isimli geminin Akdeniz'e geleceğini açıkladı.