Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 3 Temmuz 2019, Çarşamba 09:20
banner

Egemen Bağış: "AB'nin KKTC'nin varlığını ve egemenliğini tanımaması kabul edilemez!"

Egemen Bağış: AB'nin KKTC'nin varlığını ve egemenliğini tanımaması kabul edilemez!Türkiye'nin Avrupa Birliği eski bakanı Egemen Bağış, AB'nin KKTC'nin varlığını ve egemenliğini tanımamasını "kabul edilemez" olarak değerlendirdi.
Paylaş  
2
1
1
1

Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği eski bakanı ve İstanbul Aydın Üniversitesi Batı Araştırmaları Merkezi Başkanı Egemen Bağış, AB'nin KKTC'nin varlığını ve egemenliğini tanımamasını "kabul edilemez" olarak değerlendirdi.

Avrupa Birliği'nin (AB) Doğu Akdeniz'deki sondaj krizinden sonra gündeme gelen "yaptırım" iddialarını değerlendiren Bağış, şunları kaydetti:

"Bu hususta şunu da kamuoyumuz bilmeli ki 18 Haziran'da Avrupa Birliği Genel İşler Konseyi'nin (GİK) Rum yönetiminin etkisinde kalarak aldığı kararlarını Dışişleri Bakanlığımız reddettiğini net bir biçimde beyan etmiştir.

Avrupa Birliği Doğu Akdeniz'de en uzun sahil şeridine sahip olan Türkiye'yi ve tam ortasında bulunan Kıbrıs Adasının kuzey şeridine hâkim KKTC'yi yok sayarak egemenlik haklarına müdahale edemez.

Maalesef AB gibi bir projeyi üye adayı bir ülkeye müzakereler sürerken kendinden iteleyen haksız kararlarla kendi meşruiyetini sorgulatır hale gelmektedir.

Türkiye diplomatik süreçlerle elde ettiği Gümrük Birliği hakkından tabii ki de kolayca vazgeçmez ama böyle bir karar da her yıl ihracatını ve siyasi etki alanını genişleten ülkemiz için de dünyanın sonu olmayacaktır"

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
0
 
5
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
3 Temmuz 2019, Çarşamba
Hasan Ciftci         - Londra
Bu adami hala daha haber yapan yonetmen ne iciyo merak ettim?

banner
banner
banner
banner
banner

Prof. Dr. Kumbaroğlu: "KKTC için 'Monaco modeli' fiilen hayata geçti"
image Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Başkanı Prof. Dr. Kumbaroğlu, Tatar - Erdoğan görüşmesini değerlendirdi. Kumbaroğlu, görüşmeyi "Monaco modeli fiilen hayata geçti" şeklinde yorumladı.
TSK'da üst düzey atamalar yapıldı
image T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla TSK'da 127 general ve amiralin atama işlemleri gerçekleştirildi.
Geçmişte Kıbrıs'ta da yasa dışı faaliyet gösteren 'Türk İntikam Tugayı' hortl...
image CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, 1970'li yıllarda Kıbrıs'ta suikast girişimlerinde bulunan Türk İntikam Tugayı olarak bilinen örgütün, İzmir Bornova'da imzalı tehdit mesajlarının bır...