Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 12 Temmuz 2019, Cuma 12:13
banner

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "AB yaptırım uygularsa ters teper, bölgede ek adımlar atarız"

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB yaptırım uygularsa ters teper, bölgede ek adımlar atarızTürkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB'nin Türkiye'ye yaptırım tehditlerine yanıt vererek "AB yaptırım uygularsa ters teper, bölgede ek adımlar atarız" dedi.
Paylaş  
11
11
11
2

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri nedeniyle Avrupa Birliği'nin planladığı yaptırımlarla ilgili olarak, "AB'nin bu saçma sapan dayanışmasıyla böyle bir yanlışa girmemesi gerekiyor, Rum tarafına paylaşmayı öğretsinler, bize yönelik atacağı adımların bir faydası olmaz ters teper, oraya ilave adımlar atarız." sözleriyle Ankara'nın Brüksel'e karşılık verileceğini dile getirdi.

Geri kabul anlaşmasını zaten yürürlüğe koymadıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, "Çünkü vize serbestisi gecikti, dolayısıyla biz geri kabul anlaşmasının aynı anda yürürlüğe girmesini istiyoruz" dedi.

Çavuşoğlu ayrıca, AB'nin yaptırım uygulaması halinde Doğu Akdeniz'de mevcut faaliyetlere ek olarak ilave adımları atılacağı uyarısında bulundu.

Ankara ile Brüksel'i karşı karşıya getiren doğal gaz kriziyle ilgili yorum yapan İsviçre Ignazio Cassis ise "Bu konuda diyalog olmadan çözüm olmaz, çözüm için bir Kıbrıs ile Türkiye arasında bir diyalog kanalı oluşturulmalı. Doğu Akdeniz'deki sorunlar aslında daha temelde olan sorunun başka bir yansıması. İsviçre, bu temel sorunun çözümü için gerekli ortamı hazırlamaya hazırdır" ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
8
 
0
 
2
 
0
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Temmuz 2019, Cuma
Nihal         - Girne
Salih, AB de Türkiye'ye sıfır gümrükle ihracat yapar: Bauhaus, Decatlon, Metro, ... dünya kadar Avrupalı işletme, herşeyi Türkiye'de 82 milyon nüfusa satar. Bu ihracattan AB'nin kazancı milyarlarca avrodur. Milyonlarca Avrupalı turist, Euro, TL'ye karşı değerli olduğu için, TC'de konaklar. Türkiye'yi bırakıp Yunanistan'da, İspanya'da konaklamamalarının nedeni ekonomik. Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasının "Reis"le hiçbir ilgisi yok. Tayyip gitse, yerine başkası gelse, bu politika aynen devam edecek. Mesele sadece gaz değil ayrıca.

12 Temmuz 2019, Cuma
Salih         - Lefkosa
Turkiye AB'ye sifir gumrukle ihracat yapar.Beyaz esyadan,tasima aracindan,sebze meyve,mobilya vb..Bu ihracattan TC'nin kazanci milyarlarca avrodur+milyonlarca avrupali turist TC'de konaklar.Cok dusundurucu bir durum.Reisle TC'nin sonu hicde iyi gozukmuyor.

banner
banner
banner
banner
banner

Ankara'daki Suriye zirvesinden Anayasa Komitesi listesinde uzlaşı çıktı
image Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesinde Suriye'nin egemenliği, bağımsızlığı, birliği ve toprak bütünlüğü ile BM ilkelerine kuvvetli taahhüt vurgusu yapıldı ve Anayasa Komitesi listesinde uzlaşı sağlandı.
Şule Çet'in telefonu ikinci kez incelenecek
image Ankara'da plazanın 20'inci katından düşerek yaşamını yitiren 23 yaşındaki Şule Çet'in avukatı Umur Yıldırım, Çet'in telefonunun ikinci kez incelenmek üzere Jandarma Kriminale gönderildiğini söyledi.
Neslican Tay'ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden açıklama
image Medikal Direktörü Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, kanserle mücadele eden üniversite öğrencisi Neslican Tay ile ilgili açıklama yaptı.