Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 12 Temmuz 2019, Cuma 12:13
banner

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "AB yaptırım uygularsa ters teper, bölgede ek adımlar atarız"

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB yaptırım uygularsa ters teper, bölgede ek adımlar atarızTürkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB'nin Türkiye'ye yaptırım tehditlerine yanıt vererek "AB yaptırım uygularsa ters teper, bölgede ek adımlar atarız" dedi.
Paylaş  
8
9
8
2

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri nedeniyle Avrupa Birliği'nin planladığı yaptırımlarla ilgili olarak, "AB'nin bu saçma sapan dayanışmasıyla böyle bir yanlışa girmemesi gerekiyor, Rum tarafına paylaşmayı öğretsinler, bize yönelik atacağı adımların bir faydası olmaz ters teper, oraya ilave adımlar atarız." sözleriyle Ankara'nın Brüksel'e karşılık verileceğini dile getirdi.

Geri kabul anlaşmasını zaten yürürlüğe koymadıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, "Çünkü vize serbestisi gecikti, dolayısıyla biz geri kabul anlaşmasının aynı anda yürürlüğe girmesini istiyoruz" dedi.

Çavuşoğlu ayrıca, AB'nin yaptırım uygulaması halinde Doğu Akdeniz'de mevcut faaliyetlere ek olarak ilave adımları atılacağı uyarısında bulundu.

Ankara ile Brüksel'i karşı karşıya getiren doğal gaz kriziyle ilgili yorum yapan İsviçre Ignazio Cassis ise "Bu konuda diyalog olmadan çözüm olmaz, çözüm için bir Kıbrıs ile Türkiye arasında bir diyalog kanalı oluşturulmalı. Doğu Akdeniz'deki sorunlar aslında daha temelde olan sorunun başka bir yansıması. İsviçre, bu temel sorunun çözümü için gerekli ortamı hazırlamaya hazırdır" ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
2
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Temmuz 2019, Cuma
Nihal         - Girne
Salih, AB de Türkiye'ye sıfır gümrükle ihracat yapar: Bauhaus, Decatlon, Metro, ... dünya kadar Avrupalı işletme, herşeyi Türkiye'de 82 milyon nüfusa satar. Bu ihracattan AB'nin kazancı milyarlarca avrodur. Milyonlarca Avrupalı turist, Euro, TL'ye karşı değerli olduğu için, TC'de konaklar. Türkiye'yi bırakıp Yunanistan'da, İspanya'da konaklamamalarının nedeni ekonomik. Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasının "Reis"le hiçbir ilgisi yok. Tayyip gitse, yerine başkası gelse, bu politika aynen devam edecek. Mesele sadece gaz değil ayrıca.

12 Temmuz 2019, Cuma
Salih         - Lefkosa
Turkiye AB'ye sifir gumrukle ihracat yapar.Beyaz esyadan,tasima aracindan,sebze meyve,mobilya vb..Bu ihracattan TC'nin kazanci milyarlarca avrodur+milyonlarca avrupali turist TC'de konaklar.Cok dusundurucu bir durum.Reisle TC'nin sonu hicde iyi gozukmuyor.

banner
banner
banner
banner
banner

Mersin'de 20 Temmuz dolayısıyla törenler düzenlenecek
image Mersin'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 45'inci yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenlenecek.
TC Enerji Bakanı'ndan, Doğu Akdeniz'de Çin veya Rusya ile olası işbirliğine y...
image Doğu Akdeniz'deki arama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çin ve Rusya gibi ülkelerle işbirliği olasılığı hakkında, "Türkiye Petrolleri bazı şirketlerle görüşme y...
Gezi davasında karar: Kavala'nın tutukluluğuna devam
image 16 sanığın 'hükümeti devirmeye teşebbüs' suçlamasıyla müebbet hapis istemiyle yargılandığı Gezi davasında 625 gündür tutuklu işadamı Osman Kavala'nın tutukluluğunun devamına karar verildi.