Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 31 Temmuz 2019, Çarşamba 12:25
banner

Albayrak: "Doğu Akdeniz'deki adımlara ilişkin olumlu haberleri inşallah yakında duyarız"

Albayrak: Doğu Akdeniz'deki adımlara ilişkin olumlu haberleri inşallah yakında duyarızTürkiye Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye, Doğu Akdeniz'de çok önemli adımlar atıyor. İnşallah olumlu haberleri de yakında duyarız" ifadelerini kullandı.
Paylaş  
9
9
8
0

Türkiye Cumhuriyeti Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de çok önemli adımlar attığının altını çizerek, “İnşallah olumlu haberleri de yakında duyarız” ifadelerini kullandı.

Albayrak, geride kalan bir yıla ilişkin değerlendirmeleri ve beklentilerini şu şekilde özetledi: “İlginç bir yıl geçirdik ama geriye dönüp baktığımızda tüm bu yaşananlar üzerinde Türkiye açısından, Türkiye’nin ekosistemi açısından, Türkiye’yi çok güçlü bir noktaya taşıyan engin tecrübeleri edindiğimiz bir yıl oldu. Tüm paydaşlar ile çok kıymetli başarılara imza attığımız bir süreç oldu. Bölgesel olsun, kendi ekonomisine has olsun, küresel anlamda olsun, oluşabilecek mevcut ve potansiyel ataklara karşın çok güçlü bir direnç altyapısı geliştirdiği bir yıl oldu. Geçmiş bir yılın muhasebesini bir cümle ile özetleyip, gelecek bir yıl nasıl gerçekleşecek diye baktığımızda, Türkiye açısından önümüzdeki bir yıl, yaşananların meyvelerini topladığımız, sürecin çok daha iyi ve başarılı bir yıl beklendiğini ortaya koyuyor.

“TÜRKİYE’YE GÜVENEN YATIRIMCI KAZANDI”

“Enflasyonu yıl sonunda Yeni Ekonomi Programı’ndaki (YEP) hedefin altında kapatacağımızı ifade edebilirim. Mayıstan bu yana 10 milyar dolardan fazla yabancı yatırımcı girişi var.

Türkiye’ye güvenen yatırımcı kazandı.

Türkiye ekonomisi bu yıl pozitif büyüyecek. Yıl sonu hedefine yakınsayacak bir büyüme bekliyorum. Konut sektörünü yakından takip ediyoruz.

Bugün itibarıyla sıkıntı oluşturan bir resim olduğunu düşünmüyorum. (Petrol ve gaz aramaları) Türkiye, Doğu Akdeniz’de çok önemli adımlar atıyor. İnşallah olumlu haberleri de yakında duyarız.

İşsizlikle ilgili en kötüyü yüzde 14,7 ile geride bıraktık. Yaz aylarıyla birlikte yüzde 11-12’lere geldik.”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ankara'da deprem
image Ankara'da deprem meydana geldi. 3.5 büyüklüğündeki deprem çevrede paniğe neden oldu.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Doğu Akdeniz göndermesi: "Deli saçması laflarla o...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin olmadığı yönündeki açıklamalarını hatırlatarak, "Bunlar deli saçması laflarla ortaya çıkıyor. Biz savaşı göze aldık. CHP sen kimin...
Türkiye'de Doğu Akdeniz tartışması büyüyor, Erdoğan: "CHP'nin başındaki zat R...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'deki konuşmasında, "CHP'nin başındaki zat istediği kadar çırpınsın, istediği kadar Rumların ağzıyla konuşsun, bu işi sonuna kadar götürmekte kararlıyız. Doğu Akdeniz'de petrol veya ...