Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 6 Ağustos 2019, Salı 15:56
banner

Erdoğan: "Doğu Akdeniz'de gasp ve sabotaj girişimlerine kayıtsız kalamayız"

Erdoğan: Doğu Akdeniz'de gasp ve sabotaj girişimlerine kayıtsız kalamayızTürkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'de istikrarın ancak Türkiye'nin ve KKTC'nin hak ve çıkarlarının gözetilmesiyle mümkün olacağını vurgulayarak, "Bu bölgede sondaj adı altında yürütülen gasp ve sabotaj girişimlerine kayıtsız kalamayız" dedi.
Paylaş  
7
7
7
0

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11'inci Büyükelçiler Konferansı kapsamında büyükelçilere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yemek verdi.

Programda büyükelçilere hitap eden Erdoğan, konferansın geniş bir istişare zemini sunduğunu ifade etti.

Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunduğu dönemde büyükelçilere büyük önem verdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yılki büyükelçiler konferansının temasının, 'sahada ve masada güçlü diplomasi' olduğunu hatırlattı.

“GASP VE SABOTAJ GİRİŞİMLERİNE KAYITSIZ KALAMAYIZ”

Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'de istikrarın ancak Türkiye'nin ve KKTC'nin hak ve çıkarlarının gözetilmesiyle mümkün olacağını vurgulayan Erdoğan, "Bu bölgede sondaj adı altında yürütülen gasp ve sabotaj girişimlerine kayıtsız kalamayız.

Hem ülkemizin, hem de Kıbrıslı Türklerin meşru haklarını sonuna kadar koruyacağız" diye konuştu.

“BURADA BİR SORUN VAR DEMEKTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel güvenlik ve istikrarı sağlamakla görevli kurumların beklentileri artık karşılayamadığına dikkat çekti.

Uluslararası toplumun geleceğini tehdit eden güvenlik ve terör gibi açlık temel problemlere kalıcı çözümler üretme kabiliyetini giderek kaybettiğini kaydeden Erdoğan, "Bugün bir yanda dijitalleşmeyi, ekonomik büyümeyi, obeziteyi konuşurken, diğer yanda 2 milyar insanın yoksulluk içinde yaşadığı gerçeğiyle yüzleşiyoruz. Amerikalı siyasetçiler obeziteyle mücadeleyi, gıda israfını tartışırken; Somalili, Haitili, Gineli siyasetçiler, vatandaşlarının hayatına mal olan fakirliğe, yokluk ve çaresizliğe çözüm bulmaya çalışıyor.

Dünyanın en zengin 60 kişisinin mal varlığını, toplam nüfusun yaklaşık yarısına, yani 3,6 milyar insana denk ise; burada bir sorun var demektir.

1 milyara yakın insan, çoğu gece aç olarak yatağa girerken, bir tarafta lüks, şatafat ve israf hakimse, burada bir sorun var demektir.

Terör örgütlerine yönelik çifte standart azalmak yerine yaygınlaşıyorsa, terör elebaşıları başkanlık saraylarında ağırlanıyorsa, Birleşmiş Milletler'de eli kanlı katilleri meşrulaştırmak özel bir çaba gerektiriyorsa, burada arızalı bir durum var demektir" dedi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ankara'da deprem
image Ankara'da deprem meydana geldi. 3.5 büyüklüğündeki deprem çevrede paniğe neden oldu.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Doğu Akdeniz göndermesi: "Deli saçması laflarla o...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin olmadığı yönündeki açıklamalarını hatırlatarak, "Bunlar deli saçması laflarla ortaya çıkıyor. Biz savaşı göze aldık. CHP sen kimin...
Türkiye'de Doğu Akdeniz tartışması büyüyor, Erdoğan: "CHP'nin başındaki zat R...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'deki konuşmasında, "CHP'nin başındaki zat istediği kadar çırpınsın, istediği kadar Rumların ağzıyla konuşsun, bu işi sonuna kadar götürmekte kararlıyız. Doğu Akdeniz'de petrol veya ...