Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 14 Ağustos 2019, Çarşamba 14:08
banner

Türkiye, Doğu Akdeniz'i BM'de dünyaya tanıtacak

Türkiye, Doğu Akdeniz'i BM'de dünyaya tanıtacak"Türkiye Denizlerini Keşfedelim isimli sergiyle denizlerde yürütülen koruma çalışmaları ve içinde halen yaşam alanı bulan canlılar, BM'nin New York'taki merkezinde tanıtılacak. Sergide, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de deniz çevresinin korunması için yaptığı bilimsel araştırmalardan örnekler de bulunuyor.
Paylaş  
11
10
10
0

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı’nın hazırladığı “Türkiye Denizlerini Keşfedelim” isimli sergiyle denizlerde yürütülen koruma çalışmaları ve içinde halen yaşam alanı bulan canlılar, Birleşmiş Milletler Örgütü’nün New York’taki merkezinde tanıtılacak.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Birleşmiş Milletler Daimi temsilciğinin himayesinde sergilenecek 34 fotoğraf, 100’den fazla ülke temsilcisinin katılacağı Hükümetler Arası Açık Denizlerin Korunması ve Yönetimi Konferansı’na denk gelen 19- 23 Ağustos tarihleri arasında sergilenecek.

Sergide, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de deniz çevresinin korunması için yaptığı bilimsel araştırmalardan örnekler de bulunuyor.

ULUSLARARASI KONFERANSTA TÜRK DENİZLERİ

Sergide Türkiye’nin dört denizini temsil eden 34 resim, açıklamalarıyla birlikte 193 ülkenin temsil edildiği Birleşmiş Milletler merkez binasında ziyarete açık olacak.

Yüzden fazla ülke temsilcisinin katılacağı Hükümetler Arası Açık Denizlerin Korunması ve Yönetimi Konferansı’na denk getirilen sergiyle daha çok delegeye ulaşmak ve Türkiye denizleri hakkında bilgi verilmesi amaçlanıyor.

KURTARILAN BALİNADAN NESLİ TÜKENEN ORFOZA

Sergilenecek fotoğraflar arasında 2002 yılında Fethiye’de kurtarılan Kaşalot Balinası, küresel iklim değişikliğinden etkilenen deniz canlıları, yabancı istilacı türler ve etkileri, koruma altındaki köpekbalıkları, tehdit altındaki deniz çayırları ve nesli tükenme tehlikesindeki orfozlar var.

TÜDAV Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, “Sergi, son zamanlarda Doğu Akdeniz’deki enerji arayışıyla ilgili tartışmalarda Türkiye’nin imajına katkı sağlayacak.

Ayrıca, beş deniz bilimleri uzmanımız, New York’ta açık denizlerin korunması ve yönetimi konferansında değişik projeler için görüşmelerde bulunacak” dedi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

TSK'da üst düzey atamalar yapıldı
image T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla TSK'da 127 general ve amiralin atama işlemleri gerçekleştirildi.
Geçmişte Kıbrıs'ta da yasa dışı faaliyet gösteren 'Türk İntikam Tugayı' hortl...
image CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, 1970'li yıllarda Kıbrıs'ta suikast girişimlerinde bulunan Türk İntikam Tugayı olarak bilinen örgütün, İzmir Bornova'da imzalı tehdit mesajlarının bır...
Akdeniz'de 4,3 büyüklüğünde deprem
image Akdeniz'de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.