Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 18 Eylül 2019, Çarşamba 12:02
banner

Türkiye Barolar Birliği'nin Ankara'daki "Kıbrıs'ta Son Söz" paneli yarın

Türkiye Barolar Birliği'nin Ankara'daki Kıbrıs'ta Son Söz paneli yarınTürkiye Barolar Birliği Ankara'da "Kıbrıs'ta Son Söz" konulu iki günlük panel düzenleyecek... Panelin açılışında konuşacak Başbakan Tatar ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Taçoy yarın Ankara’ya gidiyor.
Paylaş  
7
6
7
0

banner

Türkiye Barolar Birliği, Ankara’da “Kıbrıs’ta Son Söz” konulu iki günlük panel düzenliyor.

Başbakan Ersin Tatar ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, panelin açılış konuşmasını yapmak ve bir dizi temasta bulunmak üzere yarın sabah Ankara’ya gidiyor.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 20-21 Eylül tarihlerinde Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek panelin açılış konuşmalarını TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakan Ersin Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, TC Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yapacak.

Üç ana başlığın yer alacağı panelde, “Kıbrıs müzakereleri”, “Doğu Akdeniz ve Ege’de değişen jeopolitik ve jeostratejik ortamda güvenlik ihtiyaçları” ve “Kapalı Maraş açılımıyla Vakıf mallarının hukuki statüsü” tartışılacak.

Türkiye ve KKTC’nin yanı sıra yurtdışından uzmanlar panelde konuşma yapacak. Panelde sunulan bildiriler, daha sonra İngilizce ve Türkçe basılıp yayınlanacak. Panelde İngilizce sunumlardan oluşan bir bölüm de olacak.

“Kıbrıs müzakere süreci”yle ilgili Ergün Olgun,  Hüseyin Işıksal ve Sabahattin İsmail; “Doğu Akdeniz’de yeni enerji politikaları” konusunda Hüseyin Gökçekuş; “Vakıf mallarının tarihsel süreci ve hukuki statüsü”yle ilgili Nazif Öztürk, İbrahim Benter, Ergin Ulunay; “Hukuki ve siyasi yönleriyle Kapalı Maraş açılımı” konusunda ise UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu sunum yapacak. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Prof. Dr. Necdet Basa koordinatörlüğünde 2016 yılında “Kıbrıs’ta Son söz Söylenmedi” panel düzenlenmişti. Bu paneli, “Kıbrıs”ta Son Sözü Kim Söyleyecek” isimli panel izlemişti.  Kıbrıs’ta “Son Söz” bu konuda düzenlenen üçüncü panel olacak. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

TC Gençlik Bakanı Yardımcısı Yerlikaya: "Akıncı'ya en güzel cevabı Tatar verd...
image Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamasına ilişkin en güzel cevabın Başbakan Tatar tarafından verildiğini vurguladı...
Erdoğan, Merkel ile telefonda görüştü: Görüşmede Doğu Akdeniz de konuşuldu
image Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile telefonda görüştü, görüşmede Suriye ve Doğu Akdeniz'de gaz arama sondaj çalışmaları da ele alındı.
Kaya: "Orta Doğu'da barış için İran, Irak, Suriye ile ilişki içinde olmalıyız...
image CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, "Eğer biz Orta Doğu'ya barışı, huzuru, kardeşliği getirmek istiyorsak bizim öncelikle ilişki içinde olmamız gereken ülkeler sınır komşularımız, İran, Irak, Suriye olmalıdır."...